آمریکا دو بمب افکن برای تامین خروج نیروهایش از افغانستان به منطقه می‌فرستد

یک ناو هواپیمابر ماموریت دفاع از نیروهای آمریکایی را رهبری خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع «العربیه»، جمعه 23 آوریل 2021، اعلام کردند که ایالات متحده آمریکا دو بمب‌افکن راهبردی B-52 را به منطقه خلیج اعزام می‌کند.

به دنبال آن سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا تاکید کرد که بمب‌افکن‌هایی از نوع B-52 به منطقه عملیات رسیده‌اند و افزود که ناو هواپیمابر «آیزنهاور» در آنجا مستقر می‌شود تا به عملیات خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان کمک کند.

خبرگزاری «آسوشیتد پرس»، در این رابطه اعلام کرد که ناو هواپیمابر آمریکایی ماموریت محافظت از نیروهای آمریکایی هنگام خروج‌شان از افغانستان را بر عهده خواهد داشت.

از سویی منابع ویژه در گفتگو با شبکه‌های «العربیه» و «الحدث» در واشینگتن تاکید کردند که نیروهای آمریکایی اضافه برای تضمین امنیت آمریکایی‌ها و نیروهای ناتو در افغانستان به منطقه عملیات منطقه مرکزی اعزام می‌شوند.

بنا به تاکید این منابع ناو هواپیمابر «آیزنهاور»، اکنون در منطقه دریای عرب مستقر شده است تا از این ماموریت دفاع کند و جنگنده‌های B-52 نیز در حمایت از این ماموریت در آسمان منطقه به پرواز درخواهند آمد.

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، 15 آوریل در یک سخنرانی تلویزیونی ضمن اعلام این که ایالات متحده آمریکا خروج از افغانستان را آغاز خواهد کرد، گفت «وقت آن شده تا به طولانی‌ترین جنگ ایالات متحده پایان داده شود و نیروهای آمریکایی به میهن بازگردند».

رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی‌ خود گفت «از آغاز دخالت نظامی در افغانستان 2300 سرباز آمریکایی کشته شدند و حضور نظامی آمریکا در این کشور برای واشینگتن میلیاردها دلار هزینه در پی داشته است».

بایدن نیز تاکید کرد «خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان به طور امن و با همکاری هم‌پیمانان انجام خواهد شد». او همچنین بر ادامه حمایت از دولت و نیروهای افغانستان تاکید کرد.

نیروهای آمریکایی خروج از افغانستان را در ماه مه آغاز خواهند کرد و تا 11 سپتامبر سال جاری ماموریت خروج نیروهای آمریکایی و همزمان با آن نیروهای پیمان آتلانتیک شمالی«ناتو» از افغانستان تکمیل خواهد شد.

در این راستا جو بایدن، به جنبش طالبان درباره انجام هر گونه حملات به نیروهای آمریکایی هنگام خروج آنها از افغانستان هشدار داد و به اتخاذ واکنشی قوی در برابر هر گونه تعدی تهدید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید