هشدار وزیر دفاع روسیه به ناتو در مورد «پاسخ سریع»

بزرگترین رزمآیش روسیه با حضور 10 هزار سرباز د رشبه جزیر کریمه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرگئی شوویگو، وزیر دفاع روسیه پنجشنبه 22 آوریل در پیامی به ناتو هشدار داد، حضور نیروهای این پیمان در دریای سیاه می‌تواند «پاسخ سریع» روسیه را به همراه داشته باشد.

ارتش روسیه به نیروهای حاضر در مرز با اوکراین دستور داده جمعه 23 آوریل به پایگاه‌های خود باز گردند.وزارت دفاع روسیه اعلام داشت که مرحله اصلی مانورهای نیروهای نظامی جنوب در روز پنجشنبه 22 آوریل در مرکز آموزشی «اوبوک» در کریمه انجام خواهد شد.

به گفته رسانه‌های روسیه، وزیر دفاع این کشور در این رزمآیش حضور دارد که بزرگترین مانور نظامی در نزدیکی مرز اوکراین است که باعث ایجاد بحران میان روسیه و غرب شده است.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه خود خاطر نشان کرد که این رزمآیش در چارچوب آمادگی‌های رزمی ارتش با مشارکت بیش از 10 هزار سرباز و 12 هزار یگان تسلیحاتی و 40 ناو جنگی انجام خواهد گرفت.

یگان‌های گوناگون تسلیحاتی، نیروی هوایی، پدافند هوایی، ناوهای جنگی، حفاظت از کشتی‌ها و یگان‌های نظامی ناوگان دریای سیاه و شماری از ناوهای جنگی ناوگان دریای خزر و یگان‌های هلی‌کوپتری در این مانور شرکت دارند.

دامنه تنش میان کی‌اف و مسکو درهفته‌های اخیر در پی آغاز مانورهای نظامی روسیه و نقض آتش‌بس افزایش یافت که منازعه فیمابین را بعد از اقدام 7 سال قبل روسیه در الحاق کریمه به خاک خود، متوقف کرده بود.

اوکراین به روسیه درخصوص کشیده شدن به جنگ و حمایت این کشور از جدایی طلبان شرق اوکراین هشدار داده ولی روسیه با رد این موارد تاکید کرده که تحرکات نظامی‌اش در داخل مرزهای روسیه انجام شده و امری کاملا داخلی است.

روسیه در سال 2014 اقدام به الحاق شبه جزیر کریمه به خاک خود کرد که در پی آن غرب تحریم‌ها علیه مسکو را به مورد اجرا گذاشت و کی‌اف نیز همواره خواهان بازگشت حاکمیت خود بر این شبه جزیره است

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید