مرگ 130 پناهجو در نتیجه واژگونی قایق در مدیترانه

بیش از 1200 تن از پناهجو در سال 2020 در دریای مدیترانه غرق شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی واژگونی یک قایق در مقابل سواحل لیبی در دریای مدیترانه 130 پناهجوی مهاجر به اروپا جان باختند.

سازمان اروپایی «اس او اس مدیترانه» (SOS Méditerranée) پنج‌شنبه 22 آوریل 2021، اعلام کرد که تنها 10 جسد را در اطراف قایق بادی حامل 130 پناهجوی مهاجر که در سواحل لیبی در دریای مدیترانه واژگون شده، پیدا کرده است.

این سازمان امداد و نجات اروپایی اعلام کرد در پی دریافت گزارشی از «آلارم فون»، کشتی نجات و امدادرسانی به همراه دو کشتی باری دیگر را در شرایطی که هوا طوفانی بوده و ارتفاع امواج دریا به 6 متر می‌رسید، به محل حادثه اعزام کرده است.

اوشن وایکینگ
اوشن وایکینگ

این سازمان توضیح داد که تیم‌های امداد و نجات دریایی توانستند 3 جسد مهاجران را در محل حادثه در سطح آب پیدا کنند و پس از آن آژانس اروپایی «فرونتکس» که ماموریت مراقبت از مرزهای خارجی را بر عهده دارد توانسته قایق واژگون شده در آب‌های بین‌المللی پیدا کند.

لویزا البیرا، هماهنگ کننده گروههای جستجو و نجات در کشتی «اوشن وایکینگ» متعلق به سازمان امداد و نجات اروپایی، گفت از زمانی که به محل حادثه رسیدیم هیچ نجاتیافته‌ای را پیدا نکردیم و دست‌کم 10 جسد را در نزدیکی لاشه قایق واژگون شده یافتیم.

نجات پناه جویان
نجات پناه جویان

کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد هفته گذشته نیز اعلام کرده بود که دست‌کم 41 نفر از جمله آنها یک کودک در مقابل سواحل تونس و در پی غرق شدن قایق‌شانکه عازم اروپا بوده، جان باختند.

بنا به گزارش سازمان بین‌المللی مهاجرت از ابتدای سال جاری بیش از 450 پناهجوی مهاجر که اغلب آنها تلاش می‌کردند خود را از سواحل تونس و لیبی به اروپا برسانند در دریای مدیترانه غرق شدند.

به گفته سازمان بین‌المللی مهاجرت در سال 2020 نیز بیش از 1200 پناهجوی مهاجر که اغلب این مسیر را طی می‌کردند در دریای مدیترانه غرق شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید