23 حمله علیه نظامیان آمریکا در عراق از زمان روی کار آمدن بایدن

اصابت 3 راکت کاتیوشا به اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

به گفته منابع عراقی، 3 فروند راکت کاتیوشا، شامگاه پنج‌شنبه 22 آوریل 2021، به اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد اصابت کرد.

در پی اصابت این 3 فروند راکت ، آژیرهای خطر در پایگاه نظامی «ویکتوریا» آمریکا محل استقرار نیروهای آمریکایی و عراقی در داخل این فرودگاه بین‌المللی، به صدا درآمد.

این 3 راکت از منطقه «حی الفرات» نزدیک به فرودگاه بغداد در جنوب غرب پایتخت عراق که در مجاورت با منطقه «حی الجهاد» واقع است، به سوی این فرودگاه بین‌المللی پرتاب شده‌اند.

به گفته منابع عراقی این 3 فروند راکت کاتیوشا در بخش محل استقرار نیروهای عراقی و نه نیروهای آمریکایی از این پایگاه هوایی سقوط کرده‌اند.

سکوی پرتاب راکت
سکوی پرتاب راکت

در بخشی از پایگاه نظامی ویکتوریا نیروهای عراقی و در بخش دیگران آن نیروهای آمریکایی شرکت کننده در چارچوب ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش که آمریکا آن را رهبری می‌کند، مستقر هستند.

از سویی ستاد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق، اعلام کرد که «3 فروند راکت کاتیوشا به اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد» اصابت کرده که راکت اول در نزدیکی زندان مرکزی الکرخ و دومی در نزدیکی آکادیمی دستگاه مبارزه با تروریسم اصابت کرده‌اند. بنا به اعلام این کمیته این حمله راکتی خسارت‌های جانی به همراه نداشته است.

در پی این حمله، آژیرهای خطر در پایگاه نظامی ویکتوریا آمریکا در داخل فرودگاه بغداد به صدا درآمد.

این حمله راکتی که تاکنون هیچ گروهی مسئولیت آن را بر عهده نگرفته، تلفات جانی یا خسارت‌های مادی به همراه نداشت.

بنا به رسانه‌های عراقی یک سکوی پرتاب راکت در غرب بغداد پایتخت این کشور پیدا شده است.

سکوی پرتاب راکت
سکوی پرتاب راکت

از سویی منابع شبکه «العربیه» گفتند که «8 سکوی پرتاب راکت پیدا شده که از 3 عدد از آنها به فرودگاه بین‌المللی بغداد راکت‌پرانی شده و نیروهای امنیتی موفق به خنثی‌‌کردن 5 سکوی پرتاب دیگر شدند».

این دومین حمله راکتی است که در کمتر از یک هفته مقر نیروهای آمریکایی در عراق را هدف قرار می‌دهد، در همین راستا یک پایگاه نظامی دیگر در شمال بغداد نیز یکشنبه با 5 فروند راکت مورد حمله قرار گرفت و 5 مجروح بر جای گذاشت که 3 تن از آنها سربازان عراقی و 2 تن دیگر نیروی پیمانکار خارجی بودند.

از زمان روی کار آمدن جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در 20 ژانویه 2021 تاکنون در مجموع 23 مورد حمله با راکت یا بمب به نظامیان آمریکایی یا مقرهای دیپلماتیک آمریکایی در عراق انجام شده است که در مدت یک سال و نیم پیش از آن تعداد این گونه حملات به دهها مورد می‌رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید