احمدی نژاد: مسئولان جمهوری اسلامی برای فرار جزیره خریده‌اند

مسئولان هر دو جناح با دستکاری در آمار کرونا در تلاش برای بازی در نتایج انتخابات هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایران با متهم‌ کردن مقامات کشورش به تلاش برای به تاخیر انداختن انتخابات ریاست جمهوری، مدعی خرید جزیره از سوی مسئولان جمهوری اسلامی برای فرار از «جوشیدن خشم ملت» شد.

به گزارش کانال تلگرامی «دولت بهار»، احمدی نژاد که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری به مانند بسیاری از مقامات پیشین جمهوری اسلامی در قامت یک اپوزیسیون ظاهر شده پنج شنبه 2اردیبهشت در اردبیل با توصیف نظام کنونی به «اتوبوس در حال سقوط به دره»، دعوای کنونی در کشور را بر سر قدرت عنوان کرد و گفت: «این همه مردم دارند فریاد می‌زنند، اما در گوش‌ها پنبه قدرت‌طلبی و خودخواهی فرو کرده‌اند. دعوا بر سر قدرت است.»

رئیس جمهور سابق ایران با تاکید بر حاکمیت یک اقلیت دویست سیصد نفره بر کشور و این که اینها «پدر ملت را در آورده‌اند»، افزود: «قبل از انقلاب می‌شد به گوش اشراف زد اما الان سخت شده است تا بزنید می‌گویند منحرف شده‌اید و از دین برگشته‌اید. دین را هم بالای سرشان گذاشته‌اند.»

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با متهم‌کردن دولت روحانی به این که به دلایل انتخاباتی و به دلیل خالی‌بودن دست آنها از هر گونه دستاوردی رو به سوی مذاکرات هسته‌ای آورده‌اند، مدعی به تاخیر انداختن انتخابات ریاست جمهوری از سوی جناح حاکم بر کشور به بهانه کرونا شد و اظهار داشت: «این گروه [مدافعان دولت] نگرانند و می‌گویند که در فضای کرونا گروه مقابل [اصولگرایان] کاندیدایی دارد که می‌خواهد حتما او را سر کار بیاورد. فضای کرونا بسیار خوب است زیرا اگر مردم شرکت نکنند، آن را به کرونا ربط می‌دهند. اینها [دولت روحانی] هم دستشان خالی است. دوباره رفته‌اند مذاکره کنند و مذاکره هم به سرعت جواب نمی‌دهد لذا باید انتخابات را به عقب بیندازند تا شرایط را مقداری تغییر دهند.»

احمدی نژاد با توصیف انتخابات در ایران به انتخاب از میان «بد و بدتر» و تلاش حاکمیت برای بیرون آوردن شخص مورد نظرشان از صندوق به اداره مغرضانه بحران کرونا و دستکاری در آمارهای مربوط به قربانیان این ویروس اشاره کرد و ابراز داشت: «دو طرف [دولت و اصولگرایان] در بالابردن جو کرونا و تحت فشار قراردادن مردم شریک هستند و هر کدام سهم خودش را می‌برد و هر دو در کنار گذاشتن مردم شریکند.»

گفتنی است محمود احمدی ‌نژاد که این روزها از مخالفان جمهوری اسلامی نیز تندتر انتقاد می‌کند چندی پیش در اظهاراتی ضمن متهم‌کردن دستگاه‌های اطلاعاتی به کشتار مردم ایران، از بی‌کفایتی نهادهای امنیتی در رابطه با انفجار نطنز و حیف‌و‌میل هزاران میلیارد تومان توسط آنها انتقاد کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید