غنی به طالبان: جنگ تمام، بیایید وطن را بسازیم

طالبان به زیربنای افغانستان به ارزش یک میلیارد دلار صدمه رسانده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان خطاب به گروه طالبان گفت، دیگر برای جنگ، دلایل وجود ندارد و باید همه برای ساخت «وطن» دست به دست هم بدهند.

محمد اشرف غنی پنج‌شنبه 22 آوریل، در راس یک هیئت دولتی به ولایت قندهار در جنوب افغانستان سفر کرد و شفاخانه (بیمارستان) 200 بستر (تخت‌خوابی) این ولایت را افتتاح کرد.

براساس اعلامیه ارگ ریاست جمهوری افغانستان، غنی در مراسم افتتاح این شفاخانه خطاب به طالبان گفت: «دیگر بخاطر جنگ، دلایل وجود ندارد … بیایید با همت افغانی، وحدت، اراده و درک، این وطن را آباد بسازیم.»

او در مورد افتتاح شفاخانه 200 بستر ولایت قندهار گفت: « امروز در تاریخ عرصه صحت(بهداشت) در افغانستان، یک فصل جدید است و اعمار این شفاخانه، همانند بند کمال‌خان برای همه افغان‌ها افتخار است.»

رئیس جمهوری افغانستان دو روز پیش(20 آوریل 2021) گفته بود که تحرکات طالبان به زیربنای این کشور به ارزش یک میلیارد دلار صدمه رسانده است.

غنی در سخنرانی خود در نشست «هفته حکومتداری و منابع بشری» در کابل، از طالبان خواست «اگر برنامه مثبت ندارید حداقل زیربنای افغانستان را خراب نکنید.»

او خطاب به طالبان گفت: «از طالبان می‌خواهم چرا خراب می‌کنید چرا ویران می‌کنید. برای جور کردن قوت ندارید و برنامه مثبت ندارید، حداقل خرابی نکنید.»

رئیس جمهوری افغانستان در شرایطی از طالبان خواسته که دیگر برای جنگ دلایل وجود ندارد که قرار است نیروهای خارجی تا ماه سپتامبر امسال به گونه کامل از این کشور خارج شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید