در حمله انتقامی اسرائیل یک افسر سوری کشته و 3 نفر زخمی شدند

ارتش اسرائیل سامانه‌‌های موشکی سوریه را هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل بامداد پنج‌شنبه 22 آوریل 2021 اعلام کرد یک فروند موشک زمین به هوا که توسط سامانه پدافند هوایی از داخل سوریه پرتاب شده بود در منطقه النقب در جنوب اسرائیل سقوط کرده است.

ارتش اسرائیل همچنین اعلام کرد که سامانه‌‌های موشکی در سوریه را در واکنش به این حمله موشکی مورد هدف قرار داده است.

افیخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل در توئیتر نوشت که «نیروهای ارتش دفاع (اسرائیل) پرتاب موشک زمین به هوایی از داخل سوریه به سوی اسرائیل را رصد کردند که در منطقه النقب سقوط کرد. در واکنش به آن نیروهای ما سامانه‌ پدافند هوایی پرتاب کننده موشک از سوریه و علاوه بر آن پدافند موشکی زمین به هوای دیگر در خاک سوریه را هدف قرار دادند.»

تاسیسات هسته‌ای دیمونای اسرائیل
تاسیسات هسته‌ای دیمونای اسرائیل

ادرعی افزود که موشک زمین به هوای پرتاب شده از سوریه هدفش را پشت سر گذاشته و به سوی اسرائیل منحرف شده و برای هدف قرار دادن منطقه معینی در اسرائیل پرتاب نشده است و تاکید کرد: «در واکنش به آن نیروهایمان مشخصا پدافند هوایی پرتاب کننده موشک و علاوه بر آن سامانه‌های پدافند موشکی زمین به هوای دیگری را در خاک سوریه هدف قرار دادند».

موشک به دیمونا اصابت نکرد

بنا به اعلام ارتش اسرائیل «موشک سوری بی‌هدف» از نوع «اس آ - 5» و یکی از چندین موشک زمین به هوا است که به سوی جنگنده‌های ارتش اسرائیل شلیک شده است و به نیروگاه اصابت نکرده بلکه در فاصله 30 کیلومتری آن سقوط کرده است.

علاوه بر آن سخنگوی ارتش اسرائیل افزود که «ضربه موشکی بی‌هدف سوریه به جنوب اسرائیل تلفات یا خسارت‌هایی در پی نداشته است».

ارتش اسرائیل پیش از این نیز بامداد پنج‌شنبه اعلام کرده بود که آژیرهای خطر در منطقه ابو قرینات در جنوب اسرائیل در نزدیکی نیروگاه هسته‌ای دیمونا در جنوب این کشور به صدا در آمده است.

از سویی رادیو ارتش اسرائیل گفت که انفجار در نزدیکی نیروگاه هسته‌ای دیمونا در نتیجه موشک ضد هوایی سوریه است که در پی گذشتن از هدف و اصابت نکردن به آن در خاک اسرائیل سقوط کرده است.

مجروح شدن 4 سرباز رژیم سوریه

بنا به منابع «رویترز» حملات اسرائیل مواضعی را در نزدیکی شهرک الضمیر واقع در حدود 40 کیلومتری شمال شرقی دمشق که گروه های شبه‌نظامی مسلح مورد حمایت ایران در آن مستقر هستند را هدف قرار داد.

این در حالی است که رسانه‌های وابسته به رژیم سوریه در ساعات اولیه پنج‌شنبه اعلام کردند که پدافند هوایی سوریه با حمله اسرائیل از سمت بلندی‌های جولان مقابله کرده است.

بنا به این گزارش حمله اسرائیل حوالی ساعت 01:38 پس از نیمه شب به وقت محلی به وقوع پیوسته و مناطقی را در حومه دمشق هدف قرار داده است.

رسانه‌های سوریه افزودند که سامانه‌های پدافند هوایی این کشور به حمله موشکی اسرائیل واکنش نشان داده و اغلب موشک‌ها را سرنگون کرده است. و افزودند که حمله اسرائیل منجر به مجروح شدن 4 تن از سربازان رژیم اسد و وارد آمدن برخی خسارت‌های مادی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید