اعتراف معاون اقتصادی سپاه قدس به آموزش و تجهیز حوثی‌ها

قاسمی: هر چه حوثی‌ها از اسلحه و تجهیزات دارند به لطف کمک‌های ماست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رستم قاسمی، معاون اقتصادی سپاه قدس روز چهارشنبه 21 آوریل در مصاحبه با رسانه‌ها اعتراف کرد که سپاه پاسداران ایران به شبه نظامیان حوثی آموزش نظامی داده است.

معاون اقتصادی سپاه قدس در این مصاحبه گفت که هر آنچه حوثی‌ها از سلاح و تجهیزات نظامی در اختیار دارند به لطف کمک‌های جمهوری اسلامی است.

قاسمی اعتراف کرد که افسران سپاه پاسداران در کنار حوثی‌ها هستند و به آنها کمک تسلیحاتی و آموزش می‌دهند.

او تاکید کرد: «آنچه حوثی‌ها از نظر اسلحه و تجهیزات در اختیار دارند به لطف کمک‌های ماست».

در همین حال، معمر الریانی وزیر اطلاع‌رسانی دولت قانونی یمن، در حساب توئیتر خود در واکنش به اظهارات رستمی گفت: «اعترافات رهبران رژیم ایران در کمک به شبه‌نظامیان حوثی آشکار بوده و آخرین این موارد، اظهارات رستم قاسمی معاون اقتصادی نیروی قدس است که به نقش تهران در حمایت از شبه نظامیان کودتاگر حوثی و دخالت در جنگ به نفع حوثی‌ها اذعان کرده است.

الاریانی افزود: «اقدامات ایران نقض آشکار قوانین و کنوانسیون‌های بین‌المللی و به چالش کشیدن آشکار اراده جامعه جهانی است.»

این مقام مسئول یمنی افزود: «این اظهارات نقش بی‌ثبات کننده ایران در امنیت و ثبات یمن و مسئولیت آن در قبال فاجعه انسانی ناشی از جنگ و استفاده تهران از شبه نظامیان حوثی به عنوان ابزاری برای اجرای برنامه توسعه طلبانه خود را بار دیگر برجسته می‌کند رژیم ایران از حوثی‌ها به عنوان ابزاری برای اجرای سیاست‌های توسعه طلبانه و گسترش هرج و مرج و تروریسم در منطقه و تهدید منافع بین‌المللی در دریای سرخ و باب المندب استفاده می‌کند».

وزیر اطلاع‌رسانی دولت قانونی یمن همچنین تأکید کرد: «از جامعه بین‌المللی، سازمان ملل و شورای امنیت می‌خواهیم تا به مسئولیت‌های خود مطابق با منشور و اصول سازمان ملل متحد عمل کنند و رژیم ایران را تحت فشار قرار داده تا از دخالت‌های بی‌ثبات کننده تهران در یمن و منطقه جلوگیری شود. رژیم ایران باحمایت از شبه نظامیان حوثی نقشی مخرب در یمن ایفا کرده و تلاش‌ کشورهای برادر و دوست برای یافتن راه حلی صلح‌آمیز را تضعیف می‌کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید