آمریکا 300 میلیون دلار به افغانستان کمک می‌کند

واشنگتن یکی از حامیان اصلی دولت کابل است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که حدود 300 میلیون دلار به افغانستان کمک می‌کند که در بخش‌های غیرنظامی به مصرف خواهد رسید.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، در توییتی جدید نوشت این کمک نشان دهنده حمایت و اشتیاق پایدار آمریکا به افغانستان است که براساس دست‌آوردهای 20 سال گذشته بنا شده است.

این کمک اقتصادی در شرایطی اعلام شده که قرار است نیروهای آمریکایی به تاریخ 11 سپتامبر 2021، به گونه کامل از افغانستان خارج شوند.

آنتونی بلینکن به تاریخ 15 آوریل 2021، در سفری غیرمنتظره وارد کابل شد و گفت، خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان به ‌معنی پایان همکاری نیست.

بلینکن در دیدار با رهبران افغانستان اضافه کرد، فصل تازه‌ای در روابط و همکاری میان واشنگتن – کابل باز شده است و کمک‌های بشردوستانه آمریکا به افغانستان ادامه خواهد یافت.

براساس اعلامیه‌ ارگ ریاست جمهوری افغانستان، بلینکن در دیدار با محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان گفت: «خروج نیروهای ما از افغانستان به‌معنی تضعیف مناسبات استراتژیک میان دو کشور نخواهد بود و ایالات متحده امریکا به تعهدات خویش با دولت و مردم افغانستان پابند است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید