آلمان دو ماه زودتر از آمریکا سربازان خود را از افغانستان خارج می‌کند

آلمان پس از آمریکا بیشترین سرباز در افغانستان دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

حکومت آلمان در نظر دارد که ماموریت نظامی خود را در افغانستان در ماه ژوئیه 2021، پایان دهد و دو ماه زودتر از آمریکا از این کشور خارج شود.
وزارت دفاع آلمان چهارشنبه 21 آوریل، اعلام کرد در نظر دارد که نیروهای خود را تا 4 ژوئیه امسال از افغانستان خارج کند.

براساس گزارش «خبرگزاری فرانسه»، یکی از سخنگویان وزارت دفاع آلمان گفته است که تصمیم نهایی را در این مورد سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) خواهد گرفت.

ناتو هفته گذشته توافق کرد که روند خروج کامل نیروهایش را از افغانستان به تاریخ اول ژوئن امسال آغاز می‌کند در ماه سپتامبر امسال پایان می‌یابد.

آلمان حدود دو ماه پیش حضور سربازان خود را در افغانستان برای ده ماه دیگر تمدید کرد. قرار بود که سربازان آلمانی تا ماه ژانویه 2022 در افغانستان باقی بمانند.

حکومت آلمان زمانی تصمیم خود را تغییر داد که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا به تاریخ 14 آوریل 2021، اعلام کرد که روند خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان به تاریخ اول ماه مه امسال آغاز می‌شود به تاریخ 11 سپتامبر امسال پایان خواهد یافت.

در حال حاضر حدود 10 هزار سرباز خارجی در افغانستان حضور دارند که در میان آنها 1100 سرباز آلمانی شامل هستند. این نیروهای خارجی در بخش‌های آموزش و مشاوره دهی به نیروهای امنیتی و دفاعی افغان مصروف هستند. آلمان پس از آمریکا دومین کشور است که بیشترین سرباز در افغانستان دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید