هشدار پوتین به غرب: به هر اقدام تحریک‌آمیز پاسخی سخت و فوری می‌دهیم

وزارت خارجه روسیه: اقدامات ناتو و اوکراین می‌تواند به تنشی خارج از کنترل بیانجامد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در راستای تنش‌های فزاینده این کشور با کشورهای اروپایی و آمریکا، چهارشنبه 21 آوریل 2021 مبادرت به ارسال پیامی حاوی تهدیدی ضمنی علیه غرب کرد و گفت به هر اقدام تحریک‌آمیز پاسخی سخت و فوری می‌دهد.

او در جریان سخنرانی سالانه خود در مورد فدراسیون روسیه گفت: « مسکو پاسخی سخت و فوری به هر گونه اقدام تحریک‌آمیز خارجی بعد از شکایات بی حاصل از ادامه اقدامات غیر دوستانه خواهد داد.»

پوتین با تاکید بر تلاش کشورش برای روابط دوستانه با تمامی کشورها، خاطر نشان نمود که امیدوار است غرب، خطوط قرمز روسیه را زیر پا نگذارد.

او آنچه را که «اقدام کودتاگرانه» در بلاروس خواند، محکوم کرده و عنوان ساخت که الکساندرلوکاشینکو عملیات سوء قصد به جان خود را خنثی کرد.

این آواخر فضای روابط مسکو با اتحادیه اروپا از یک سو و آمریکا از سوی دیگر به دلیل مسائل بحران برانگیزی چون بسیج نظامی در شرق اوکراین و اخراج و احضار سفرا میان طرفین درکنار پرونده الکسی ناوالنی، چهره مخالف پوتین و اتهام‌زنی‌های واشنگتن به مسکو درمورد جاسوسی و دخالت درانتخابات 2020 ، تیره و تار شده است.

وزارت خارجه روسیه ساعاتی پیش از اوکراین و ناتو که در حال تدارک آمادگی‌های نظامی هستند، خواست تا این اقدامات را متوقف سازند که چه بسا به به بروز تنشی خارج از کنترل بیانجامد.

این در حالی است که رئیس جمهوری اوکراین سه شنبه 20 آوریل همتای روس خود را به اجرای مذاکرات برای پایان دادن به منازعه و تنش‌زدایی از روابط دو کشور فرا خواند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید