محمد نوری‌زاد برای سی‌ و ششمین بار به بیمارستان اعزام شد

دختر نوری‌زاد: او را روی زمین خواباندند و 7 یا 8 آمپول به او زدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)


حال محمد نوری‌زاد از امضا کنندگان بیانیه 14 نفر برای کناره‌گیری رهبر ایران از قدرت که هم اکنون در زندان اوین زندانی است، به شدت وخیم شده و این زندانی سیاسی برای سی و ششمین بار به بیمارستان اعزام شد.

کانال تلگرامی «صدای آزادی»، فایل صوتی دختر محمدنوری زاد را به اشتراک گذاشته که سه شنبه 20 آوریل از قول پدرش آورده است بعد از بیهوشی شدید برای سی و ششین مین بار، او را به بیمارستان لقمان منتقل کرده و یکی از ماموران با گذاشتن زانو به روی گردن او که روی زمین افتاده بود، 7 یا 8 بار به نقاط مختلف بدنش آمپولی را تزریق کرده که معلوم نیست حاوی چه ماده‌ای بوده است.

در ادامه این فایل صوتی، دختر نوری زاد از زبان پدرش گفت: «... آمپولی که از پیش آماده کرده بود،٧، ۸ بار در نقاط مختلف بدنم تزریق، چه تزریق کرد؟

نمی‌دانم. سپس مرا روی تخت انداخت و دستها و پاهایم را در بدترین شکل ممکن با چهار تسمه به میله های تخت بستند به طوری که تا دو روز هر دو دستم ورم کرد و با فریادهای مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر جمهوری اسلامی از هوش رفتم.»

محمد نوری‌زاد فعال مدنی و یکی از امضا کنندگان «نامه درخواست استعفای خامنه‌ای» در 4 می 2020 از زندان وکیل‌آباد مشهد به زندان اوین در تهران منتقل شده بود .

این فعال سیاسی، چند روز پیش از این تاریخ، در اعتراض به شرایط موجود و در پی آزار خانواده‌اش از سوی دستگاه قضایی و سپاه پاسداران، و محکوم شدن فرزندش «على نوری زاد» به زندان، دست به خودکشى زده بود.

در اواسط مردادماه 98 نامه ای با امضای 14 تن از کنشگران مدنی برای درخواست استعفای علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی منتشر شده بود. با انتشار این نامه، شماری از امضاکنندگان بازداشت و برخی دیگر نیز تحت فشار قرار گرفتند. نوری زاد در 20 مردادماه 98، همراه با شماری از فعالین صنفی و مدنی در مقابل محل برگزاری دادگاه تجدید نظر کمال جعفری یزدی، استاد دانشگاه، محبوس در زندان مشهد، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد. او نهایتا چندی پیش از زندان وکیل آباد مشهد به زندان اوین منتقل شد

نوری زاد در بخش نخست پرونده خود بابت اتهاماتی ازجمله «توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی، توهین به مقدسات، توهین به رهبری، تشویش اذهان عمومی، همکاری با رسانه‌های خارجی، شرکت در تجمعات غیرقانونی” به 15 سال حبس، 3 سال تبعید به ایذه و 3 سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.

محمد نوری‌زاد کارگردان، فیلمنامه‌نویس و روزنامه‌نگار 66 ساله ایرانی است. او از روزنامه‌نگاران تندرو و مذهبی محسوب می‌شد که در سال‌های پایانی دهه هشتاد به صف منتقدان فعال جمهوری اسلامی پیوست و در سال‌های اخیر به جهت فعالیت‌های مدنی و ملاقات با خانواده‌های زندانیان سیاسی بارها بازداشت و حبس شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید