مرگ مرموز یک فرمانده دیگر سپاه؛ کرونا یا بمباران اسرائیلی؟

محمدعلی حق‌بین در سرکوب مخالفان سوری نقش برجسته‌ای داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های ایران روز سه‌شنبه 20 آوریل 2021 از مرگ محمدعلی حق‌بین، از فرماندهان سپاه قدس گیلان و مشاور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران خبر دادند.

در حالی که بسیاری از خبرگزاری‌های نزدیک به سپاه پاسداران از جمله «فارس» اعلام کردند حق‌بین بر اثر بیماری کرونا درگذشت، برخی منابع گفتند او در جریان حمله هوایی هفته گذشته اسراییل به مواضع سپاه پاسداران در حومه دمشق پایتخت سوریه زخمی شد و پس از انتقال به ایران جان باخت.

ملاقات محمد عبدالله پورفرمانده سپاه قدس گیلان از محمدعلی حق بین، مشاور فرمانده نیروی زمینی سپاه در بیمارستان
ملاقات محمد عبدالله پورفرمانده سپاه قدس گیلان از محمدعلی حق بین، مشاور فرمانده نیروی زمینی سپاه در بیمارستان

انتشار عکسی از حق بین بر روی تخت بیمارستان با پاهای گچ گرفته شده سوالات زیادی را برای کاربران شبکه‌های اجتماعی برانگیخت.

Advertisement

همزمان تصویری از ملاقات «محمد عبدالله پور» فرمانده سپاه قدس گیلان از این فرمانده در بیمارستان، در شبکه های اجتماعی منتشر شده که در آن محمدعلی از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده می‌کند.

پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ایران در گزارشی مرگ «محمدعلی حق بین» را بر اثر عوارض ناشی از بیماری کرونا ذکر کرده است.

خبرگزاری‌های «ایرنا» و «تسنیم» این فرمانده را از جمله فرماندهان نزدیک به قاسم سلیمانی ذکر کرده و نوشتند او در عملیات آزادسازی مناطق که در دست مخالفان اسد در حلب سوریه بود، نقش مهمی را ایفا کرد.

نقش فرماندهان سپاه در سركوب مخالفان سوری‌

سازمان‌هاى حقوق بشری، فرماندهان سپاه قدس را به قتل عام مخالفان سوری و ارتکاب جنایات ضد بشریت علیه مردم سوریه متهم می‌کنند. سپاه پاسداران از اوائل آغاز اعتراضات در سوریه با حضور در این کشور و بسیح شبه نظامیان فرقه‌ای نقش عمده‌ای در سرکوب مخالفان سوری ایفا کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید