نماینده مجلس ایران: 50 میلیون نفر مال‌باخته در کشور داریم

احمد علیرضا بیگی ملت ایران به دولت بی‌اعتماد شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با تشدید اعتراض سهام‌داران متضرر بورس طی هفته‌های اخیر، نماینده تبریز در مجلس، وزیر اقتصاد و امور دارایی را مقصر دانسته و با تاکید بر بی‌اعتمادی ملت به دولت، از «مال‌باختگی 50 میلیون ایرانی» خبر داد.

به گزارش «فارس نیوز 24» احمد علیرضابیگی، عضو کمیسیون داخلی و شوراها، سه شنبه 20 آوریل 2021 در حضور فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد و امور دارایی در صحن مجلس برای پاسخ به سوالات نمایندگان، ضمن اشاره به «بی‌اعتمادی ملت ایران» به این مقام دولت، گفت: «برای این عدم اعتماد دلیلی واضح‌تر از مال‌باختگی 50 میلیون ایرانی در بورس تحت مسئولیت شما نمی‌توان ارائه کرد.»

او خطاب به فرهاد دژپسند گفت: «واسطه این تقصیر محرز شما، چه تعداد افرادی که با انگیزه انتقام‌گیری در صفوف مخالفان نظام جمهوری اسلامی قرار گرفتند.»

با تشدید اعتراض‌ها در دی‌ماه، حسن قالیباف اصل،‌ رییس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار،‌ از سمت خود کناره‌گیری کرد.

گفتنی است که مال‌باختگان معترض در جریان اعتراضات خود شعارهایی علیه فساد حکومت و مقام‌های ارشد نظام ایران از جمله حسن روحانی و ابراهیم رییسی و همچنین مسئولان اقتصادی دولت سر داده‌اند.

از جمله شعارهای سهام‌داران متضرر «‌ننگ ما ننگ ما، دولت الدنگ ما»، «مرگ بر روحانی»، «روحانی اعدام باید گردد»، «ما دیگه رای نمی‌دیم، از بس دروغ شنیدیم»، «بورس ما بورس ما، کوره پول‌سوز ما»، «مجلس پر ادعا، کجا رفت پول ما»، «یا حجت‌ابن‌الحسن، ریشه ظلم را بکن» بوده است.

وبگاه «بهار نیوز» ماه گذشته به نقل از محسن، رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نوشت که حدود 200 نفر 70 هزار میلیارد تومان سهام خود را از بورس خارج کردند.

احمد علیرضا بیگی، چندی قبل با تاکید بر اینکه «دست وزیر کشور آلوده به خون مردم است» گفته بود که به دنبال استیضاح وعبدالرضا رحمانی فضلی به دلیل نقش وی در کشتار معترضین تظاهرات آبان 98 بوده اما هیات رئیسه مجلس به درخواست او رسیدگی نمی‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید