ابتلای وزیر اطلاعات و تعدادی از نمایندگان مجلس ایران به کرونا

مجلس ایران برای دو هفته تعطیل خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

هم‌زمان با انتشار خبر ابتلای تعدادی از مسئولین و نمایندگان مجلس ایران به ویروس کرونا، برخی رسانه‌ها از ابتلای محمود علوی وزیر اطلاعات ایران، خبر دادند.

در همین حال سایت «رویداد۲۴»، گزارش داده علوی به مدت یک هفته است در اثر مثبت بودن تست کرونا در قرنطینه خانگی به سر می‌برد.

منابع خبری ایران، روز دوشنبه 19 آوریل خبر دادند که در پی ابتلای چند نماینده به بیماری کرونا، مجلس برای دو هفته تعطیل و جلسه‌ علنی نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری «ايسنا»، محمدحسین فرهنگی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس ایران اعلام کرد: «قرار بود مجلس پس از تعطیلات نوروز به مدت چهار هفته جلسه علنی داشته باشد و از یازدهم اردیبهشت، نمایندگان به مدت یک هفته برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه بروند».

محمدحسین فرهنگی، «ابتلای جمعی از نمایندگان و کارکنان مجلس به کرونا» را باعث تعطیلی مجلس به مدت دو هفته دانست و گفت که با توجه به «پیک کرونا»، قرار شد مجلس هفته آینده نیز جلسه علنی نداشته باشد.

افزایش مجدد آمار مبتلایان به کرونا

کرونا در ایران بار دیگر اوج گرفته و این کشور را با بحران تازه‌ای روبرو کرده است. همزمان با شیب بسیار تند آمار کرونا در ایران، مسئولان از رسیدن «موج چهارم» این همه‌گیری و آغاز 10 روز تعطیلی سراسری از شنبه 10 آوریل در این کشور خبر دادند. آمار رسمی از وضعیت این بیماری نشان می‌دهد بحران همچنان ادامه دارد. بر اساس اعلام وزارت بهداشت ایران، 24 هزار و 346 بیمار جدید کرونایی در شبانه‌روز گذشته در این کشور شناسایی شدند و 398 نفر نیز جان باختند.

مجموع بیماران کووید-19 به دو میلیون و 261 هزار و 435 نفر رسید و مجموع جان‌باختگان نیز 67 هزار و 130 نفر شد.

روز گذشته نیز جهش دوباره در آمار فوتی‌های کرونا در ایران رخ داد و تنها طی 24 ساعت، 405 بیمار مبتلا به کووید 19 جان خود را از دست دادند.

بر اساس گزارش خبرگزاری «ایرنا»، علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران، روز گذشته در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا «دو هفته بسیار سخت و حساس کرونایی در استان تهران» را پیش‌بینی کرد.

به گفته او، الگوی مراجعه بیماران در روزهای اخیر تغییر کرده و با علائم شدیدتری به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا هم گفت که «هنوز به اوج و قله پیک چهارم کرونا» نرسیده‌اند.

علیرضا رئیسی، پیش‌بینی کرد که تعداد بستری‌های کرونا در این موج به 60 هزار نفر برسد و ایران «حالا حالاها از وضعیت قرمز خارج نخواهد شد».

در حالی که بسیاری از کشورهای جهان و حتی همسایه‌های ایران، واکسیناسیون کرونا را با جدیت دنبال می‌کنند، ایران درگیر موج چهارم کرونا شده و ضمن تاخیر در خریداری واکسن و ممنوعیت ورود برخی از انواع آن، تاکنون کمتر از یک درصد جمعیت خود را واکسینه کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید