ادعاهای مشاور سابق احمدی نژاد: او با شبکه‌های مالی بین‌المللی ارتباط دارد

چرخش موضع و ادعاهای بی‌سابقه عبدالرضا داوری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

عبدالرضا داوری مشاور رسانه‌ای محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران، در یک سلسله ادعاهای بی‌سابقه، وی را به داشتن ارتباط مشکوک با برخی شبکه‌های مالی در خارج از این کشور متهم کرد.

او بعد از ظهر یکشنبه 18 آوریل در حساب توییتری خود، که مدتی است به سکویی برای حمله علیه رئيس‌جمهوری سابق، و معاونانش اسفندیار رحیم‌مشایی و حمید بقایی تبدیل شده، نوشت، احمدی نژاد «به برخی از شبکه های مالی اقتصادی بین المللی متصل است».

عبد الرضا داوری در ادامه ادعاهایش گفته احمدی نژاد سال گذشته بنا داشت با حمایت این شبکه‌ها، «بنیاد جهانی احمدی نژاد» را در آمریکا ثبت و تاسیس نماید.

او همچنین از فساد گسترده معاونان و وزرای احمدی نژاد سخن گفته و مدعی شد:«مفاسد مالی حمید بقایی، خارج از تراکنش‌های رسمی بانکی و در قالب پول نقد، کارت هدیه و... است و برای آنکه مسیر پولهایش لو نرود، نقدینگیش را به نام نوچه‌های تجاری خود در بانکهای مختلف سپرده گذاری کرده و یا در شکل ارز و سکه و اوراق مشارکت بی‌نام، در نقاط امن جاسازی می‌کند.»

داوری در توئیت دیگری نوشت:«اسفند96 و در آستانه تائید حکم بقایی، او مرا به اتاقش فراخواند و گفت، تو بهتر است از کشور خارج و سخنگوی دولت بهار در تبعید شوی. بقایی سپس گفت تو فقط در اسرائیل و تا حدی در آمریکا امنیت داری؛ مستقیما از مرز افغانستان خارج و به پایگاه آمریکا در بگرام برو!.»

احمدی نژاد و بقایی
احمدی نژاد و بقایی

اختلاف احمدی‌نژاد با خامنه‌ای

داوری پیشتر،‌ در گفت‌وگویی با وب‌سایت «عصر ایران»، در 12 آوریل 2021 گفته بود که احمدی‌نژاد معتقد است جمهوری اسلامی با فوت علی خامنه‌ای، فرو می‌پاشد.

او افزود: «بر همین مبنا یکی از اخباری که همیشه در محافل خاص آقای احمدی‌‌نژاد دنبال می‌شود، وضعیت سلامتی رهبر جمهوری اسلامی است.»

استقبال از حمله به ایران

داوری در ادامه اظهاراتش مدعی شد که احمدی‌نژاد از حمله آمریکا به ایران استقبال می‌کند و می‌گوید: «اگر آمریکا حمله کند و زیرساخت‌ها را بزند، یعنی آب و برق قطع شوند، این نقطۀ آغاز فروپاشی جمهوری اسلامی خواهد بود».

داوری عامل دیگر فروپاشی جمهوری اسلامی را «آشوب‌های اجتماعی» عنوان کرد و گفت، احمدی‌نژاد امیدوار است که در صورت فروپاشی جمهوری اسلامی با حمایت برخی کشورهای خارجی «پرچمدار تغییر سیاسی در ایران شود».
محمود احمدی‌نژاد که در حال حاضر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران است به این ادعاها و اتهامات واکنشی از خود نشان نداده است.

تغییر موضع

داوری که زمانی از سرسخت‌ترین مدافعان احمدی نژاد بود و حتی تا مدتی قبل او را شایسته پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو می‌دانست، اخیرا تغییر موضع داده و نوک تیز انتقادهایش را به سوی رئيس‌جمهوری سابق نشانه گرفته است.

داوری گفت که «احمدی نژاد فکر کرده با اقبال عمومی می‌تواند حاکمیت را وادار کند که تصمیمش را در قبال موضوع تایید صلاحیتش تغییر دهد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید