تصویری؛ دوچرخه‌سواری زنان موصل در مناطقی که تحت کنترل داعش بود

امید و زندگی به موصل باز می‌گردد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاید کمتر کسی تصور می‌کرد که پس از فجایعی که «داعش» بر سر موصل و مردم آن آورد، اکنون زنان با خیال آسوده در خیابان‌‎های این شهر ‌دوچرخه‌سواری کنند.

پس از شکست داعش توسط ارتش و نیروهای امنیتی عراق، با پشتیبانی ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا، و پایان دوره سیاه، امید زندگی به اهالی موصل مرکز استان نینوا بازگشت و شهر رنگ دیگری به خود گرفت.

روز 14 آوریل، سازمان ورزش و جوانان استان نینوا، مسابقاتی تحت عنوان دوچرخه‌سواری بانوان برگزار کرد که مسیر آن از مقابل مسجد جامع این شهر آغاز شد و تا مرکز شهر ادامه داشت.

دوچرخه‌سواری بانوان  در موصل

یکی از برگزار کنندگان این مسابقه گفت: «این اولین مسابقه دوچرخه‌سواری بانوان در شهر موصل است که از تمام نقاط استان، بانوان در رده‌های سنی مختلف و با مذاهب و ادیان متفاوت در آن شرکت کردند.»

این مسابقه باعث رواج بیشتر دوچرخه‌سواری بانوان شد. پیش از این، فقط آقایان در مسابقات این‌چنینی شرکت می‌کردند.

در این مسابقه 35 زن و دختر موصلی از ادیان مختلف شرکت کردند. در زمان اشغال و تسلط داعش بر شهر موصل، زنان این شهر مورد تعدی، تجاوز و ظلم زیادی قرار گرفتند.

دوچرخه‌سواری بانوان  در موصل

عراقی‌ها می‌گویند، موصل میراث تمدن‌های درخشان بین‌النهرین را در کارنامه خود دارد. این شهر با پیشینه تمدن نه تنها اندیشه سیاه و واپس‌گرایانه داعش را هضم نکرد بلکه هرگونه فرقه‌گرایی را نیز نپذیرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید