کشته شدن یک عضو سپاه توسط یک گروه مسلح کرد

گروهی به نام «عقاب‌های زاگرس» مسئولیت را به عهدە گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک گروه نظامی به نام «عقاب‌های زاگرس»، مسئولیت کشته شدن یک عضو سپاه پاسداران ایران در پیرانشهر در استان آذربایجان غربی را به عهده گرفتند.

بر اساس گزارش‌ها، شامگاه جمعه 27 فروردین، در جاده «زیویه» از توابع شهر پیرانشهر، فرد یا افرادی ناشناس اتومبیلی را به رگبار بستند که در این جریان یک نفر زخمی و سریعا بە بیمارستان پیرانشهر منتقل شد، اما پس از مدت کوتاهی، جانش را از دست داد.

سازمان حقوق بشری «هه‌نگاو»، هویت فرد کشته شده را «عثمان حاجی حسینی» اهل پیرانشهر که به مدت 17 سال عضو سپاه پاسداران بوده، اعلام کرده‌ است.

عثمان حاجی حسینی
عثمان حاجی حسینی

به گزارش «هەنگاو»، مسئولیت کشته شدن حاجی حسینی را گروه «عقاب‌های زاگرس» که یک گروه نظامی نزدیک به «حزب دمکرات کردستان ایران» که در داخل شهرهای کردستان مخفیانه فعالیت دارد، به عهده گرفتە است.

سپاه پاسداران ایران صبح امروز در بیانیه‌ای، کشته شدن عثمان حاجی حسینی را یک اقدام «تروریستی» خواند و تاکید کرد که عاملان «با انتقامی سخت در زمان و مکان مناسب روبرو خواهند شد.»

«عقابهای زاگرس» نیز در پایگاه اطلاع‌رسانی خود ضمن تائید این خبر، مسئولیت کشتە شدن حاجی حسینی را به عهدە گرفتند و این قتل را در انتقام کشتە شدن «رحیم گرگولی» یکی از اعضای «حزب دمکرات کردستان»، توسط حاجی حسینی اعلام کردەاند.

در سال‌های اخیر حملات توپخانه‌ای نیروی‌های نظامی ایران علیه مواضع احزاب اپوزیسیون کرد، باعث افزایش تنش‌ها بین حکومت ایران و این احزاب شده است. در پی حملات توپخانه‌ای و پهپادی سپاه پاسداران، نیروهای مخالف کرد نیز در مواردی به مواضع سپاه پاسداران و اعضای آن حمله کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید