جنجال درباره مصادره واکسن کرونای پاکبانان به نفع مدیران ‎

تزریق سهمیه واکسن پاکبانان به برخی مسئولان در آبادان و علی‌آباد کتول

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دامنه استفاده از سهمیه واکسن کرونای پاکبانان توسط مدیران شهرداری و امام جمعه در آبادان که روز گذشته رسانه‌ای شد، به علی‌آباد کتول نیز رسید و امروز خبری مبنی بر تزریق واکسن سهمیه پاکبانان به مدیران شهرداری این شهر منتشر شد.

خبرگزاری «ایسنا»، روز گذشته 16 آوریل2021، به نقل از شکراله سلمان‌زاده، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان، خبری درباره تزریق واکسن پاکبانان به مدیران شهرداری منتشر کرد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان اعلام کرد که در لیست اسامی پاکبانان که دارای اولویت‌ برای دریافت واکسن کرونا هستند، نام تعدادی از مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر آبادان نیز قرار داشت.

به گفته او، چون افراد ماسک بر چهره داشتند، شناسایی افراد برای همکارانش که تزریق واکسن را انجام می‌دادند، ممکن نبوده و تنها بر اساس لیست ارسالی شهرداری، واکسن تزریق شده است که برخی از مدیران و اعضای شورای شهر آبادان نیز واکسن را دریافت کرده‌اند.

شهردار آبادان در واکنش به این خبر اعلام کرد که علاوه بر مدیران شهرداری امام جمعه این شهر نیز واکسن دریافت کرده است، او در توجیه این اقدام خود گفت: «خود پاكبانان خواستند كه من و امام جمعه هم واكسن بزنيم».

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران به اقدام مسئولان شهری واکنش نشان داد و در نامه‌ای خطاب به رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان، دستور عزل فوری معاون بهداشتی و مدیران ناظر بر اجرای برنامه ایمن‌سازی را صادر کرد.

خبرگزاری «تسنیم» نیز امروز شنبه 17 آوریل 2021، گزارش کرد که تاج بردی نظری، رئیس شبکه بهداشت شهرستان علی‌آباد کتول از سوءاستفاده برخی افراد از سهمیه واکسن پاکبانان در این شهرستان خبر داد.

تاج بردی نظری اعلام کرد که مسئول خدمات شهری، دو نفر از کارکنان و یکی از پیمانکاران خانم، واکسن کرونا دریافت کردند.

بر اساس این گزارش، در شهرستان علی‌آباد کتول حدود 45 پاکبان مشغول به فعالیت هستند که تنها برای حدود نیمی از آنها واکسن تأمین و ارسال شد اما از همان روز تزریق واکسن‌های کرونا، در فضای مجازی درباره استفاده افرادی غیر از پاکبان‌ها از این واکسن مطالبی منتشر شد.

این در حالی است که در ماه مارس 2021 نیز رسانه‌های ایران گزارش کردند که سهمیه تطهیرکنندگان بهشت زهرا به یکی از مدیران شهرداری تهران تزریق شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید