وزارت کشور افغانستان دستور شلیک به «جنایتکاران» را صادر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت امور داخله افغانستان پنج‌شنبه 15 آوریل، اعلام کرد که این وزارت به هدف سرکوب «تروریستان و جنایت‌کاران» به نیروهای پولیس(پلیس) اجازه شلیک داده است.

این وزارت با انتشار اعلامیه‌ای نوشت، حیات‌الله حیات، سرپرست وزارت امور داخله افغانستان این فرمان را در دیدار با مؤظفین پولیس در دروازه «ارغندی» و ولسوالی پغمان ولایت کابل صادر کرد.

حیات به نیروهای پولیس افغانستان دستور داد در امر تأمین امنیت، با گروه‌های «جنایت‌کار و قانون‌شکن» برخورد جدی قانونی نمایند.

او تاکید کرد: «در صورتی که تهدیدی از سوی تروریستان یا هم گروه‌های جنایت‌کار، متوجه مردم و منسوبین پولیس می‌شود، این نیروها حق اقدام جدی و حتا فیر(شلیک) را دارند و رهبری وزارت امور داخله از آنان قاطعانه حمایت خواهد کرد.»

گفتنی است که وزارت امور داخله افغانستان، به تاریخ 14 ژانویه 2019، نیز به نیروهای پولیس این کشور فرمان داد که با افراد «زورگو و قانون‌شکن» به طور جدی برخورد کرده و همچنین صلاحیت شلیک به آنها را دارند.

این وزارت گفته بود: «وقتی موتر شیشه سیاه و فلم‌دار(مات شده) را توقف می‌دهید، به دریور و مالک آن امر کنید تا شیشه‌‌ای موتر خود را با دستان خود پاک نماید و آشغال آن را در داخل موتر خود انتقال دهد. انرژی و نیروی شما نباید در پاک کاری آشغال و کثافت، افراد قانون‌شکن، زورگو وجنایت‌پیشه ضایع گردد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید