شکایت فدراسیون فوتبال هند از باشگاه پرسپولیس ایران

دبیر کل فدراسیون فوتبال هند، پست‌های منتشر شده توسط باشگاه پرسپولیس را «تحقیرآمیز» توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فدراسیون فوتبال هند، در اعتراض به انتشار یک مطلب توهین‌آمیز علیه این کشور در صفحه اینستاگرام باشگاه پرسپولیس، از این باشگاه شکایت کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری «مهر»، جمعه 16 آوریل 2021، روز گذشته خبر شکایت فدراسیون فوتبال هند از باشگاه پرسپولیس به کنفدراسیون فوتبال آسیا رسانه‌ای شد. هندی‌ها به دلیل مطلبی که این باشگاه درباره حمله یکی از پادشاهان ایران به هندوستان منتشر و آن ‌را با سفر پرسپولیس به گوا مقایسه کرده بود، اقدام به این شکایت کرده‌اند.

کوشال داس، دبیر کل فدراسیون فوتبال هند، پست‌های منتشر شده توسط باشگاه پرسپولیس را «تحقیرآمیز» توصیف کرد و گفت این پست‌ها، حیثیت مردم هند را «خدشه‌دار» کرده است.

کوشال داس درباره پست منتشر شده توسط باشگاه پرسپولیس گفت: «شرم‌آور است که تاریخ و فرهنگ کشوری که سزاوار احترام است، آزرده خاطر شود».

او این پست‌ها را باعث «آسیب» زدن به احساسات مردم هند دانست و آنها را «تهاجم غیرمنطقی به فدراسیون و مردم هند» توصیف کرد که کاملا «خارج از اخلاق ورزشی» است.

گفتنی است، صفحه رسمی اینستاگرام باشگاه پرسپولیس چند روز پیش مطلبی در مورد فتح کشور هند توسط نادرشاه افشار منتشر کرده بود که مورد اعتراض هندی‌ها قرار گرفت و موجب شد فدراسیون فوتبال کشور هند رسما از باشگاه پرسپولیس به کمیته انضباطی AFC شکایت کند.

ایمان فرزین، ناظر سابق کنفدراسیون فوتبال آسیا، در گفت‌وگو با خبرگزاری «مهر»، اعلام کرد که بر اساس ماده 54 آئین‌نامه انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا که تحریک به خشونت یا نفرت را ممنوع کرده، باشگاه پرسپولیس دچار «تخلف» شده و باید هزینه انتشار مطلب تحریک‌آمیز و غیرحرفه‌ای خود را پرداخت کند.

به گفته او، کنفدراسیون فوتبال آسیا برای موارد این چنینی جریمه حداقلی 15 هزار دلار آمریکا (30 هزار دلار آمریکا برای موارد شدیدتر) را در نظر گرفته است. همچنین فیفا نیز در ماده 12 آئین‌نامه انضباطی خود با موضوع سو رفتار بازیکنان و مقامات رسمی، جریمه‌ای معادل حداقل 20 هزار فرانک سوئیس را در نظر گرفته است.

صفحه رسمی باشگاه پرسپولیس در اینستاگرام یکی از پرمخاطب‌ترین صفحات اجتماعی باشگاه‌های ایرانی است که حدود 6 میلیون دنبال‌کننده دارد. این باشگاه مطلب مورد اشاره را پس از اعتراضاتی که به آن شد، حذف کرد و رسما بابت انتشار آن عذرخواهی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید