سفیر ایران در مسکو: خرید 60 میلیون دوز واکسن کرونا از روسیه «نهایی شد»

واکسن‌ها از ماه ژوئن تا آخر سال میلادی جاری به ایران ارسال خواهند شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کاظم جلالی، سفیر ایران در مسکو اعلام کرد که قرارداد خرید 60 میلیون دوز واکسن ضد کرونا «اسپوتنیک وی» از روسیه «نهایی شده» و واکسن‌ها از ماه ژوئن تا پایان سال جاری میلادی به ایران تحویل داده خواهند شد.

به گزارش «خبرگزاری تسنیم»، کاظم جلالی، روز پنج‌شنبه 15 آوریل 2021، در پیامی توئیتری از خرید 60 میلیون دوز واکسن «اسپوتنیک وی» از روسیه و آغاز ارسال واکسن‌ها به ایران از ماه ژوئن آینده خبر داد.

جلالی در خصوص خرید واکسن کرونا از روسیه، نوشت: «سفارت ایران در روسیه، با دغدغه اوجگیری دوباره شیوع ویروس کرونا در ایران، با تلاش مضاعف خود موفق شد طی مذاکرات فشرده‌ای با دولت روسیه، قرارداد خرید 30 میلیون واکسن اسپوتنیک_وی (60 میلیون دوز) را نهایی کند.»

جلالی گفت که طبق زمان‌بندی توافق شده، واکسن‌ها از ماه ژوئن تا آخر سال میلادی جاری به ایران ارسال خواهند شد.

از سویی حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، در واکنش به افزایش شمار مبتلایان و فوتی‌ها در نتیجه انتشار ویروس کرونا، تاکید کرد که نمی‌توان تا تابستان منتظر تولید واکسن داخلی ماند.

این در حالی است که آمار فوتی‌ها و مبتلایان به ویروس کرونا در ایران همچنان در حال افزایش است و بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت ایران، شمار روزانه مبتلایان به حدود25 هزار و 582 نفر رسیده و 304 بیمار مبتلا به کرونا نیز در شبانه روز گذشته جان باخته‌اند.

بر اساس گزارش خبرگزاری «ایرنا»، مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت ایران، مجموع فوتی‌های بیماری کرونا در این کشور به 65 هزار و 680 نفر رسیده و مجموع بیماران به دو میلیون و 168 هزار و 872 نفر رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید