حکومت افغانستان: به تصمیم خروج سربازان آمریکایی احترام می‌گذاریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارگ ریاست جمهوری افغانستان پنج‌شنبه 15 آوریل 2021، با انتشار اعلامیه‌ای نوشت، کابل به تصمیم واشنگتن مبنی به خروج کامل سربازان آمریکایی از این کشور احترام می‌گذارد و برای انجام این روند، همکاری‌های لازم خواهد کرد.

در این اعلامیه آمده، از زمان توافق ایالات متحده و طالبان در ماه فوریه 2020، نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان اکثریت مطلق عملیات را به طور مستقل انجام می‌دهند و «نیروهای امنیتی و دفاعی ما توانایی دفاع از افغانستان در برابر تهدیدات فعلی را دارند. تاکید می‌کنیم که روند کنونی صلح نیز نتیجه جان‌فشانی‌های نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان بوده و ملت افغانستان مدیون این فداکاری‌ها است.»

براساس این اعلامیه، آمریکا و سایر متحدانشان اطمینان داده اند که پس از خروج سربازان شان از افغانستان، حمایت از نیروهای امنیتی افغان و کمک‌های بشردوستانه و انکشافی‌اش با دولت کابل ادامه خواهد داشت.

در این اعلامیه تذکر یافته، دولت افغانستان«بحث خود را با جانب ایالات متحده امریکا و سایر متحدان در مورد فصل نو مناسبات، به ویژه تسریع روند صلح ادامه خواهد داد. جمهوری اسلامی افغانستان آماده است تا فصل نو همکاری با ایالات متحده امریکا و متحدان ناتو را با در نظر داشت منافع مشترک، اعتماد و احترام متقابل آغاز نماید.»

در همین حال، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان شامگاه چهارشنبه 14 آوریل 2021، نیز در مورد خروج نیروهای آمریکایی از این کشور تلفنی صحبت کردند.

جو بایدن شامگاه چهارشنبه 14 آوریل 2021، در مورد خروج کامل سربازان آمریکایی از افغانستان سخنرانی کرد و تاکید نمود، حالا وقت آن است که نیروهای آمریکایی به خانه‌های شان بازگردند.

به گزارش منابع خبری، بایدن اضافه کرد، روند خروج کامل سربازان آمریکایی از افغانستان از اول مه امسال آغاز تا 11 سپتامبر امسال ادامه می‌یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید