واکنش روسیه به تهدیدات آمریکا: مقابله به مثل خواهیم کرد

10 دیپلمات و 30 مرکز روسی مشمول تحریم‌های واشنگتن قرار خواهند گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ساعاتی پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی اینکه دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریكا در حال برنامه‌ریزی برای اعلام تحریم علیه مقامات و مراکز روسی است، كرملین پنجشنبه 15 آوریل تهدید كرد كه این اقدام را با «مقابله به مثل» پاسخ خواهد داد.

ریاست جمهوری روسیه تأکید کرد که تحریم‌های ایالات متحده، مانع برگزاری نشست پیش‌بینی شده میان جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا و و همتای روسی وی، ولادیمیر پوتین خواهد شد.

به گزارش رسانه‌های آمریکایی، این تحریم‌ها مشمول 10 دیپلمات روسیه در ارتباط با دخالت در انتخابات آمریکا گردید.

به گزارش «رویترز»، این تحریم‌ها بخشی از مجموعه پاسخ‌های دولت آمریكا به یك عملیات سایبری است كه در ماه دسامبر رصد شد و دولت آمریكا تاکید کرد كه این عملیات احتمالاً از سوی روسیه اجرا شده است.

انتظار می رود علاوه بر اخراج حدود 10 دیپلمات روس، در حدود 30 مرکز در رابطه با این عملیات سایبری یا دخالت در انتخابات ایالات متحده با مجازات روبرو شوند.

قابل توجه است که دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، هفته گذشته به خبرنگاران گفت که «خصومت‌ورزی و غیرقابل پیش بینی بودن اقدامات آمریکا، ما را به طور کلی مجبور می‌سازد تا برای بدترین وضعیت آماده باشیم.»

این در حالی است که کاخ سفید، وزارت امور خارجه و خزانه‌داری هنوز به درخواست‌ها برای اظهار نظر در این‌باره پاسخ نداده‌اند.

درهمین اثنا بایدن خاطر نشان ساخته است که دخالت روسیه درانتخابات آمریکا و اقدامات سایبری مخرب آن، امنیت ملی آمریکا به شکلی غیر عادی تهدید می‌کند.

روابط دو کشور طی دوره گذشته به دلیل مسائل متنوعی از جمله بحران‌های سوریه و اوکراین، اتهامات جاسوسی و دخالت در انتخابات، حقوق، آزادی‌ها و دموکراسی با تنش روبرو شده است. واشنگتن بارها در مورد عزم خود برای بازخواست از مسکو به خاطر عملکردهای خصمانه و تنش‌آفرینانه آن هشدار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید