هر 4.5 دقیقه یک نفر در ایران بر اثر کرونا می‌میرد

آمار مرگ و میر کرونا در 24 ساعت گذشته: 321 نفر کشته و 25 هزار مبتلا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آمار فوتی‌ها و مبتلایان کرونا در ایران پس از شیوع پیک چهارم این بیماری همچنان در حال افزایش است و بر اساس اعلام وزارت بهداشت این کشور، طی 24 ساعت گذشته 321 نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

بر اساس گزارش خبرگزاری «ایرنا»، مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت ایران، پنج‌شنبه 15 آوریل 2021، طی 24 ساعت گذشته 321 مبتلا به کووید 19 جان باختند و مجموع فوتی‌های این بیماری در این کشور به 65 هزار و 680 نفر رسید.

وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که طی شبانه‌روز گذشته، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی 25 هزار و 78 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در این کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران به دو میلیون و 168 هزار و 872 نفر رسید.

بر اساس همین گزارش، تاکنون یک میلیون و 749 هزار و 41 نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. 4 هزار و 601 نفر از بیماران مبتلا به کووید 19 نیز نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند.

بر اساس این گزارش، هم‌اکنون 295 شهرستان قرمز و 99 شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است. همچنین 45 شهرستان در وضعیت زرد و فقط 9 شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

وزیر بهداشت ایران به تازگی از رو در رویی با یکی از «سهمگین‌ترین امواج کرونا» خبر داد و رئیس‌جمهوری ایران نیزپنج‌شنبه تاکید کرد که این کشور در پیک چهارم کرونا، هنوز به «قله پیک» نرسیده است و هفته آینده برخی روزها، وضعیت کرونا در برخی استان‌ها شدیدتر خواهد شد.

به گفته او، پیک چهارم به دلیل «جهش ویروس کرونا» است که تقریبا همه استان‌های را درگیر کرده است.

از سوی دیگر، تناقض‌گویی مسئولان در ایران در رابطه با تامین واکسن کرونا همچنان ادامه دارد، در حالیکه وزیر بهداشت ادعا کرد که ایران به زودی از قطب‌های مهم تولید واکسن کرونا در جهان خواهد شد، روحانی امروز اعلام کرد که نمی‌توانند تا تابستان منتظر واکسن داخلی بمانند و باید در بهار از واکسن‌های خارجی استفاده شود و هر شرکتی برای ورود واکسن مشکلی دارد، مستقیما به دفتر ریاست‌جمهوری اعلام کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید