مدیر اطلاعات ملی آمریکا رژیم ایران را یک «تهدید امنیتی» خواند

هینز: عراق میدان جنگ اصلی نفوذ رژیم ایران است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آوریل هینز، مدیر اطلاعات ملی آمریکا در سخنانی در مجلس سنای این کشور، رژیم ایران را تهدیدی امنیتی برای آمریکا در سال جاری خواند. او تاکید کرد که عراق میدان جنگ اصلی نفوذ این کشور است.

آوریل هینز، روز چهارشنبه 25 فروردین، در نشست کمیته اطلاعات مجلس سنای آمریکا با حضور مدیر اداره تحقیقات فدرال FBI و رئیس سازمان سیا، با ارائه ارزیابی خود، اظهار داشت: «تهران به دنبال افزایش قدرت در کشورهای همسایه، منحرف کردن فشار بین‌المللی و به حداقل رساندن تهدیدهایی است که این رژیم را هدف قرار می دهد .»

او در ارزیابی خود افزود: «عراق در سال آینده میدان جنگ اصلی نفوذ ایران خواهد بود اما تهران همچنان به دنبال حضور دائمی نظامی در سوریه، بی‌ثبات‌سازی یمن و تهدید اسرائیل است.»

هینز با اشاره به درگیری‌های منطقه‌ای که به تضعیف ثبات و بحران‌های انسانی دامن می‌زنند، افزود: «خشونت‌های تکراری بین اسرائیل و ایران، فعالیت قدرت‌های خارجی در لیبی و درگیری‌ها در مناطق دیگر از جمله آفریقا و خاورمیانه، ممکن است تشدید یا گسترش یابد.»

مدیر اطلاعات ملی آمریکا با برشمردن چین به عنوان یک اولویت ویژه برای جامعه اطلاعاتی کشورش گفت: «چین به طور فزاینده‌ای رقیب نزدیک و فعالی است که ایالات متحده را در چندین صحنه به چالش می‌کشد. چین تلاش می‌کند تا هنجارهای جهانی را به شیوه‌هایی مانند سیستم اقتدارگرایی خود تبدیل کند.»

او همچنین به نقش روسیه برای تضعیف نفوذ آمریکا و از بین بردن اتحادهای غربی اشاره کرد و گفت: «در حالی‌که روسیه خواهان درگیری با ایالات متحده نیست، مقامات روسی مدت‌ها بر این باور بودند که واشنگتن به دنبال تضعیف روسیه است. مسکو همچنین از طیف وسیعی از ابزارها از جمله عملیات اجیر، ترور و فروش اسلحه برای دستیابی به اهداف خود استفاده خواهد کرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید