روحانی: نمی‌توانیم منتظر واکسن کرونای داخلی باشیم

عضو علمی ستاد ملی مقابله با کرونا: وضعیت شیوع کرونا در تهران «فاجعه» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران تاکید کرد که نمی‌توان منتظر واکسن داخلی در تابستان ماند.

به گزارش خبرگزاری "مهر"، روحانی پنچشنبه 15 آوریل 2021 در جریان مراسم افتتاح چند طرح پتروشیمی با اشاره به افزایش سرعت انتشار کرونا در تمامی کشور و تاکید مجدد به این که انتقال ویروس جهش یافته از عراق به خوزستان، علت اصلی چنین اوج گیری است، تصریح کرد: «ما نمی‌توانیم منتظر واکسن داخلی در تابستان باشیم به همین جهت باید در اردیبهشت و خرداد که بسیار حیاتی است، از واکسن وارداتی استفاده کنیم.»

روحانی با اشاره به اینکه واکسن، کلید حل کرونا است، اظهار داشت: "شرکت‌های خصوصی راحت تر می‌توانند واکسن‌ها را وارد کنند، ما نمی‌توانیم منتظر واکسن داخلی در تابستان باشیم."

این در حالی است علی خامنه‌ای، رهبر نظام ایران در ژانویه سال گذشته تاکید کرده بود که او به واکسن تولید ایران اعتقاد و اعتماد دارد و به مسئولان کشور دستور داده که ورود واکسن کرونای تولیدی آمریکا و بریتانیا به کشور ممنوع است.

خامنه‌ای در توجیه این دستور خود که با ابراز ملاحظات بسیاری از سوی محافل مردمی داخلی و سازمان های جهانی مواجه شد، تاکید کرد که واکسن‌های تولیدی آمریکا و بریتانیا موثر نیست چرا که وضعیت کرونا در کشورشان وخیم است.

در همین اثنا و به گزارش "اعتماد آنلاین"، معاون فنی و عملیات مرکز اورژانس تهران پنجشنبه 15 آوریل گفت که تا کنون 48 درصد از پرسنل اورژانس تهران به کرونا مبتلا شده‌اند.

به گقته حسن حسینی‌زاده، مشاوره در مورد کرونا در روزهای اخیر به نسبت نیمه دوم اسفندماه گذشته رشد 700 درصدی داشته است. همزمان وزیر کشور ایران نیز به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شد.

بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت در ایران، تنها در 24 ساعت، 25 هزار و 582 بیمار جدید مبتلا به کووید‌-19 در کشور شناسایی شدند. 304 بیمار مبتلا به کرونا نیز در شبانه روز گذشته جان باخته‌اند.

عضو علمی ستاد ملی مقابله با کرونا نیز وضعیت شیوع کرونا در تهران را «فاجعه» عنوان کرد.

به گفته مینو محرز محدودیت‌ها به شکل فعلی خیلی موثر نیست و برای کنترل بیماری دست‌کم 5 تا 7 روز قرنطینه به شکل کامل نیاز است و تخت برای بستری بیماران جدید وجود ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید