موافقت دولت بایدن با فروش جنگنده‌های F-35 به امارات

این قرارداد 23 میلیارد دلاری شامل فروش 50 جنگنده F-35 و دیگر سامانه‌های دفاعی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دولت ایالات متحده آمریکا، شامگاه سه‌شنبه 13 آوریل 2021، اعلام کرد که به پیشبرد قرارداد نظامی 23 میلیارد دلاری با امارات عربی متحده که در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ به امضا رسیده است، ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری‌ها، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در اظهاراتی به روزنامه «The Hilll» گفت می‌توانیم تاکید کنیم که دولت آمریکا مصمم است به قرارداد فروش محصولات دفاعی پیشنهادی به امارات عربی متحده، ادامه دهد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده سال گذشته و پس از آن‌که توافق‌نامه صلح ابراهیم میان امارات و اسرائیل امضا شد، برای اولین بار از امضای این قرارداد تسلیحاتی با ابوظبی خبر داد.

این قرارداد نظامی به ارزش 23 میلیارد دلار است و شامل فروش 50 فروند از جنگنده‌های نوع اف 35 «F-35 Lighting II» و دیگر سامانه‌های دفاعی به کشور امارات می‌شود.

وزارت خارجه آمریکا در ماه ژانویه گذشته گفت که فروش را به طور موقت متوقف کرده تا دولت جدید این کشور به ریاست جو بایدن بتواند در چارچوب اقدامات معمول این قرارداد رامورد بازبینی قرار دهد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه گفت که «زمان‌های تحویل در نظر گرفته شده برای این قرارداد فروش برای ما بعد سال 2025 معین شد.»

او در ادامه گفت: «انتظار داریم گفتگوهای پایدار و مستحکمی با امارات عربی متحده برای عملیات انتقال دفاعی که اهداف راهبردی مشترک‌مان را برآورده کند، انجام شود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید