ارتش یمن حمله شبه‌نظامیان حوثی در شمال مأرب را درهم شکست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای ارتش یمن، سه‌شنبه 13 آوریل 2021، حمله شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی مورد حمایت ایران را در جبهه شمالی غربی در استان مأرب در شرق این کشور درهم شکستند.

بنا به اعلام ستاد اطلاع‌رسانی نیروهای مسلح یمن، نیروهای ارتش ملی این کشور حمله شبه‌نظامیان حوثی به مواضع نظامی در نزدیکی سه‌راهی الجوف را درهم شکسته و با وارد کردن تلفاتی شامل دهها کشته و مجروح آنها را مجبور به فرار کردند.

بنا به این گزارش، یگان‌های توپخانه‌ای ارتش ملی یمن ادوات و استحکامات شبه‌نظامیان حوثی را گلوله‌باران کرده و خسارت‌های مادی و جانی سنگینی به آنها وارد کردند.

ارتش یمن همچنین سلاح‌های سبک و مقادیری از مهمات به جای مانده از شبه‌نظامیان حوثی متواری را به غنیمت گرفت.

ارتش یمن - آرشیوی
ارتش یمن - آرشیوی

افزون بر آن نیروهای ارتش یمن سه‌شنبه حملات سنگین شبه‌نظامیان حوثی علیه مواضع نظامی را در شهرستان رازح در غرب استان صعده، خاستگاه اصلی شبه‌نظامیان حوثی در دورترین نقاط شمالی این کشور، ناکام کردند.

سرتیپ فارس الربادی، فرمانده لشکر هفتم مرزبانی یمن در این‌باره اظهار داشت که نیروهای ارتش ملی نبرد سنگینی را برابر شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران انجام داده و حمله آنها برای بازپس‌گیری مواضع سابق آزادسازی شده را درهم شکسته و عناصر حوثی را تا مواضع سابق‌شان در منطقه بنی معین عقب راندند.

این فرمانده ارتش یمن توضیح داد که یگان‌های ارتش این کشور حملات توپخانه‌ای علیه تجمع‌ها و مواضع تمرکز سلاح‌های سنگین شبه‌نظامیان حوثی را تشدید کرده و تعدادی از آنها را منهدم کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید