با این دستگاه پیشرفته خروپف را کاهش دهید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سازمان غذا و داروی آمریکا، با بازاریابی دستگاه جدیدی که برای تقویت عضله عصبی زبان و کمک به کاهش خروپف در افراد مبتلا به آپنه انسدادی هستند، موافقت کرده است.

روزنامه «البیان»، روز یکشنبه 11 آوریل، به نقل از «یو‌بی‌آی» نوشت، این دستگاه برخلاف وسایل قبلی که هنگام خواب مورد استفاده قرار می‌گرفتند، در زمان بیداری مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای تحریک و تقویت عضله عصبی زبان در داخل حلق طراحی شده است تا زبان هنگام خواب به عقب برنگردد و راه هوایی را مسدود نکند.

کیفیت

مالوینا ادلمن ، مدیر دفتر چشم پزشکی‌، بیهوشی‌، تنفسی‌، گوش و حلق و بینی و دندانپزشکی در مرکز «دستگاه‌های رادیولوژی و سلامت» وابسته به سازمان غذا و دارو در ایالات متحده، گفت: «آپنه انسدادی خواب نه تنها کیفیت خواب را تحت تأثیر قرار می‌دهد بلکه در صورت عدم درمان می تواند اثرات جدی دیگری بر سلامتی داشته باشد.»

ادلمن افزود: «كه صدور مجوز برای دستگاه جدید گزینه جدیدی را برای هزاران نفر از افرادی كه از خروپف یا آپنه خواب خفیف رنج می‌برند فراهم می كند».

این دستگاه جدید که Exitosa نام دارد، با تحریک عضله عصبی به زبان با استفاده از چهار الکترود کار می‌کند. دو عدد از آنها بالای زبان و دو عدد زیر زبان قرار می‌گیرد. تحریک عضله به وسیله یک سری تکان‌های الکتریکی همراه با وقفه داده می‌شود. این دستگاه به مدت 20 دقیقه یک بار در روز به مدت شش هفته استفاده می‌شود. اما پس از آن به هفته‌ای یک بار کاهش می‎یابد.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده ایمنی و اثربخشی دستگاه Exytosa را روی 115 فرد مبتلا به مشکلات خروپف، از جمله 48 مورد مبتلا به خروپف و آپنه خواب خفیف آزمایش کرد.

به طور کلی این دستگاه به کاهش 20 درصدی زمان خروپف کمک کرد و از 115 فرد بیمار به خروپف، به 48 تن از آنها کمک کرد.

در این آزمایش همچنین 41 نفر از تعداد، 48 مبتلا به بیماری آپنه خواب انسدادی خفیف، درصد خروپف آنها کاهش یافت.

عوارض جانبی این دستگاه

سازمان غذا و داروی آمریکا گفت، رایج‌ترین عوارض جانبی استفاده از اين دستگاه افزایش بزاق، درد و سوزش موقتی زبان، حساسیت لثه، طعم فلزی و احيانا استفراغ است.

این دستگاه برای بیمارانی که در جسم آنها دستگاه ضربان‌ساز یا الکترود کاشته شده یا کسانی که یا دستگاه‌های فلزی در داخل دهان آنها به صورت موقت یا دائم کاشته شده، توصیه نمی‌شود. علاوه بر این زنان باردار و افرادی که از زخم در دهان یا اطراف آن رنج می برند، نیز نمی‌توانند از این دستگاه استفاده کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید