نتانیاهو: ایران بزرگترین تهدید برای خاورمیانه است

نخست وزیر اسرائیل: ایران به تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای ادامه خواهد داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، روز دوشنبه 12 آوریل 2021 در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، با انتقاد شدید از حکومت ایران، رژیم این کشور را حامی تروریسم توصیف کرد.

نخست وزیر اسرائیل با تاکید بر اینکه رژیم ایران هرگز از تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای دست نخواهد کشید، گفت حکومت ایران بزرگترین تهدید برای خاورمیانه است.

نتانیاهو بار دیگر تاکید کرد، که کشورش هرگز اجازه نخواهد داد که تهران به سلاح هسته‌ای دست یابد.

او تأكید كرد كه اسرائیل به «دفاع از خود» در برابر رویکرد خصمانه رژیم ایران ادامه خواهد داد.

از سوی دیگر وزیر دفاع آمریکا نیز با تأکید بر اهمیت روابط دو کشور گفت: «ما برای تضمین امنیت اسرائیل و برتری و پیشرفت نظامی آن متعهدیم».

گفتنی است که تنها یک روز پس از راه‌اندازی نسل جدید سانتریفیوژها در تاسیسات اتمی نطنز دیروز یکشنبه 22 فروردین سایت مذکور برای دومین بار در کمتر از یک‌سال مورد حمله قرار گرفت.

نطنز
نطنز

در همین حال، محمد حواد ظریف که دوشنبه 23 فروردین، در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران برای ارائه گزارشی از مذاکرات اتمی وین حاضر شده بود با اشاره به حادثه دیروز در نطنز بر «ضرورت حفاظت مناسب از تاسیسات و دانشمندان هسته‌ای ایران در این شرایط حساس تاکید کرد.»

وزیر خارجه ایران با متهم‌کردن اسرائیل به سنگ‌اندازی در راه لغو تحریم‌ها علیه ایران گفت: «مقامات سیاسی و نظامی اسرائیل صراحتا گفته بودند که اجازه پیشرفت در رفع تحریم‌ها را نخواهند داد و اکنون تصور می‌کنند به هدف خود می‌رسند. ولی اسرائیلی‌ها پاسخ خود را در پیشرفت‌های بیشتر هسته‌ای خواهند گرفت.»

او ادعا کرد که ایران در پاسخ به اقدامات تخریبی اسرائیل مجددا به بازسازی نطنز با ماشین‌های جدیدتر خواهد پرداخت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید