اروپا با تمدید تحریم‌های حقوق بشری 8 مقام ایرانی را به لیست‌ اضافه کرد

8 شخص و سه نهاد ایرانی به دلیل سرکوب سرکوب اعتراضات آبان 98 در لیست تحریم‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شورای اروپا اقدامات محدود كننده خود علیه 89 مسئول و 4 نهاد ایرانی را به دلیل ادامه نقض جدی حقوق بشر تا 13 آوریل 2022 تمدید کرد. این شورا همچنین هشت نفر و سه نهاد را با توجه به نقش آنها در سرکوب خشونت‌آمیز اعتراضات نوامبر 2019 (آبان98) به لیست تحریم ها اضافه کرد.

این تحریم‌ها شامل اقداماتی مانند محدودیت‌های سفر ، بلوکه کردن اموال و دارایی‌ها و ممنوعیت سرمایه‌گذاری در شرکت‌های اتحادیه اروپا است.

علاوه بر این ، فروش تجهیزاتی که ایران بتواند از آنها در اقدامات سرکوبگرانه استفاده کند و همچنین تجهیزاتی که رصد و شنود ارتباطات شهروندان را برای حکومت ایران ممکن می‌کند، ممنوع شد.

این تحریم‌ها برای اولین بار در سال 2011 وضع شد و از آن زمان تا کنون هر سال با تصمیم شورای اروپا هر بار به مدت یک سال تمدید شدند.

همزمان با مذاکرات کمیته مشترک برجام، ایران اصرار دارد پیش از بازگشت به تعهداتش در این توافق همه تحریم‌ها برداشته شوند. در همین رابطه معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده، جوی هود، در مصاحبه‌ای با «العربیه» اظهار کرد که اگر ایران مفاد توافق هسته‌ای را رعایت کند، ایالات متحده «برخی» از تحریم‌ها را لغو می‌کند، اما تحریم‌های حقوق بشری برداشته نمی‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید