بازیکن کره‌ای تاتنهام، قربانی جدید توهین‌های نژادپرستانه آنلاین

سون در بازی مقابل منچستریونایتد تنها گل تاتنهام را به ثمر رساند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

باشگاه تاتنهام هاتسپور، به هدف قرار گرفته شدن «سون هیونگ مین» با توهین‌های نژادپرستانه واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد. این بازیکن اهل کره‌ جنوبی، پس از شکست 3-1 تیمش مقابل منچستریونایتد در لیگ برتر، توهین‌های نژادپرستانه از طریق شبکه‌های اجتماعی دریافت کرد.

سون پس از برخورد تصادفی دست اسکات مک تومینای به او، در ابتدای بازی که منجر به گل ادینسون کاوانی شد، به زمین افتاد و صورتش را در دست گرفت، این صحنه پس از آنکه داور از VAR کمک گرفت، باعث شد که گل منچستریونایتد مردود اعلام شود.

سون، اندکی پس از آنکه در مردود شدن گل حریف، نقش ایفا کرد تک گل تاتنهام را نیز به ثمر رساند و تیمش را پیش انداخت اما منچستریونایتد با گلزنی فرد، میسون گرینوود و گلزنی دوباره کاوانی، پاسخ داد.

تاتنهام در حساب خود در توئیتر درباره توهین‌هایی که بازیکنش شده، نوشت: «دور جدیدی از مسابقات همراه با توهین‌های نژادپرستانه نفرت‌انگیز علیه یکی از بازیکنان ما آغاز شده است. رسانه‌های اجتماعی از این موضوع مطلع شده‌اند و اکنون یک بررسی جامع برای تعیین موثرترین اقدام برای جلوگیری از تکرار چنین موضوعاتی در آینده لازم است».

پیش از این، هم‌تیمی سون، داوینسون سانچز نیز در اینترنت هدف توهین‌های نژادپرستانه قرار گرفته بود، در حالیکه چندین بازیکن لیگ برتر نیز مورد توهین نژادپرستانه قرار گرفته‌اند، از جمله سه بازیکن لیورپول؛ ترنت الکساندر-آرنولد، نابی کیتا و سادیو مانه که پس از باخت تیم‌شان در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل رئال مادرید، در شبکه‌های اجتماعی مورد حمله‌های نژادپرستانه قرار گرفتند.

ژوزه مورینیو، مربی تاتنهام هفته گذشته گفت که این باشگاه می‌خواهد در مبارزه با توهین‌های نژادپرستانه در اینترنت، اثری از خود بر جای بگذارد و احتمالا در بایکوت شبکه‌های اجتماعی به باشگاه‌های دیگر بپیوندد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید