دادستان کل سابق آمریکا و وکیل صدام حسین درگذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رمزی کلارک، دادستان کل سابق آمریکا و وکیل مدافع صدام حسین، شنبه 10 آوریل، در سن 93 سالگی درگذشت.

کلارک از طرفداران جنبش حقوق مدنی در ایالات متحده بود. او برای دفاع از صدام حسین در دادگاه به همراه تیم وکلای بین‌المللی شرکت کرد.

حساب توییتری بنیاد و کتابخانه «لیندون جانسون»، رئیس جمهوری که رمزی کلارک در دوران او به عنوان وزیر دادگستری کل آمریکا خدمت می‌کرد، خبر فوت رمزی کلارک را اعلام کرد.

به گزارش روزنامه «البیان»، به نقل از روزنامه «نیویورک تایمز»، بنیاد «لیندون جانسون»، اعلام کرد، رمزی کلارک وزیر سابق دادگستری آمریکا (1967 تا 1969 ) در خانه‌اش در منهتن درگذشت.

میگل ماریو دیاز-کانل، رئیس جمهوری کوبا با شنیدن مرگ رمزی کلارک، از او با عنوان «مردی صادق و پشتیبان عدالت که در نبردهای سرنوشت ساز در کنار ما ایستاد و بی‌عدالتی کشورش در سراسر جهان را محکوم کرده بود»، یاد کرد.

کلارک زمانی در سمت وزیر دادگستری آمریکا، بر تدوین و توسعه «قانون مسکن عادلانه» نظارت کرد.

او همچنین برای تدوین مجموعه‌ای از قوانین علیه تبعیض در مسکن و اشتغال و همچنین مخالفت با مجازات اعدام فعالیت زیادی داشته است.

رمزی کلارک از منتقدین جدی سیاست دخالت‌های نظامی آمریكا در خارج از این كشور، از ویتنام تا عراق بود.

فعالیت او در زمینه‌های عدالت اجتماعی و حقوق مدنی موجب شد تا از برخی موضوعات بحث برانگیز حمایت کند. او به کمیته‎های دفاعی چندین شخصیت جنجال‌برانگیز مانند صدام حسین پیوست.

او همچنین مشاور حقوقی اسلوبودان میلوسویچ، رئیس جمهور سابق صربستان قبل از محاکمه او در دادگاه کیفری بین‌المللی برای یوگسلاوی سابق بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید