جدال دو سرمربی بازی ال کلاسیکو بر سر ضربه پنالتی

کومان داور را در شکست تیمش مقصر دانست، زیدان رئال مادرید را شایسته پیروزی دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دو سرمربی تیم‌های بارسلونا و رئال مادرید پس از بازی ال کلاسیکو 2021، که شب گذشته با پیروزی 1-2 رئال مادرید به پایان رسید، درباره برخورد در محوطه جریمه رئال مادرید دچار اختلاف‌نظر شدند و در حالیکه کومان اعتقاد دارد داور دو پنالتی برای آنها را در نظر نگرفته، زیدان چنین نظری را رد کرد و تیمش را شایسته پیروزی دانست.

رونالد کومان، سرمربی بارسلونا، عصبانیت خود را از داور مسابقه به دلیل عدم در نظر گرفتن پنالتی برای تیمش در جریان بازی ال کلاسیکو 2021، ابراز کرد.

سرمربی تیم کاتالان، محاسبه دو پنالتی در دقایق پایانی این بازی را خواستار شد وقتی که مارتین برایت وایت، دو بار تحت فشار فرلان مندی روی زمین افتاد.

سرمربی هلندی، یکشنبه 11 آوریل 2021، به شبکه تلویزیونی «Movistar» گفت: «اگر طرفدار بارسلونا هستید و این مسابقه را تماشا کرده باشید، قطعا از دو تصمیم داور احساس خشم خواهید کرد، یک ضربه پنالتی کاملا واضح بود و چهار دقیقه بعد نیز در وقت اضافه یک پنالتی دیگر باید در نظر گرفته می‌شد».

کومان علاوه بر عصبانیت خود از داور، اعتراف کرد که تیمش مسابقه را به روش بد آغاز کرد و گفت: «در نیمه اول، در حمله یا دفاع بازی خوبی ارائه ندادیم. ما در نیمه دوم بهتر بودیم و آنچه می‌خواهم این است که داور تصمیمات درستی بگیرد».

زین الدین زیدان، سرمربی رئال مادرید، در واکنش به اظهارنظر کومان تاکید کرد که صحبت درباره ضربه پنالتی «بی‌عدالتی» است.

او تاکید کرد که نسبت دادن پیروزی تیمش مقابل بارسلونا به نادرست بودن قضاوت ژیل مانزانو، داور این مسابقه، «دور از انصاف» است.

زیدان همچنین گفت: «داور گفت پنالتی نبود چون نبود. مهمترین کاری که ما باید انجام می‌دادیم همینی بود که در زمین بازی به نمایش گذاشتیم، ما بازی را به شکلی عالی آغاز کردیم، سپس با مشکلات زیادی روبرو شدیم زیرا بارسلونا تیم بزرگی است، اما فرصت‌های زیادی هم برای زدن گل سوم داشتیم. در پایان این یک پیروزی شایسته بود».

در این بازی، کریم بنزما و تونی کروس در نیمه اول با دو گل، رئال مادرید را پیش انداختند و اسکار منگیزا بعد از یک ساعت بازی، تنها گل بارسلونا را به ثمر رساند. در نیمه اول، ضربه لیونل مسی از روی نقطه کرنر به تیر دروازه برخورد کرد.

با کسب این نتیجه، رئال مادرید توانست با اختلاف گل نسبت به اتلتیکومادرید، در صدر جدول رده‌بندی لیگ قرار بگیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم