هشدار فرانسه نسبت به بازگشت داعش به عراق و سوریه

هدف فرانسه که عملیات دریایی ائتلاف را رهبری می‌کند، نابودی نهایی داعش است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع فرانسه، شامگاه جمعه 9 آوریل 2021، در اظهاراتی به «العربیه»، هشدار داد که «گروه داعش مجددا در عراق و سوریه پدیدار شده است».

بنا به گفته وزارت دفاع فرانسه هر چند «داعش در جغرافیا شکست خورده اما همچنان قادر به تحرک است».

وزارت دفاع فرانسه در این‌باره گفت که «هدف فرانسه که عملیات دریایی ائتلاف را رهبری می‌کند، نابودی نهایی داعش است».

از سویی وزارت دفاع بریتانیا پنج‌شنبه اعلام کرد که ماه گذشته و در چارچوب عملیاتی هماهنگ با نیروهای زمینی عراق که 10 روز به طول انجامیده، تعدادی از حملات هوایی را برای هدف قرار دادن داعش در شمال عراق، انجام داده است.

بنا به اعلام این وزارت‌خانه، نیروهای امنیتی عراقی عناصر گروه داعش را از منطقه جبال مخمور به سوی جنوب غرب شهر اربیل بیرون راندند و جنگنده‌های نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا و دیگر جنگنده‌های ائتلاف مبارزه با داعش حملاتی هوایی را طی این عملیات، انجام دادند.

پس از حصول اطمینان از تمرکز عناصر داعش در شبکه‌ای از غارها در کوهستان مخمور، تصمیم حمله به اماکن استقرار آنها در 22 مارس گذشته، اتخاذ شد.

در این راستا 3 فروند از جنگنده‌های نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا از نوع تایفون با استفاده از موشک های «ستورم شادو» به مواضع داعش حمله کردند.

افزون بر آن وزارت دفاع بریتانیا تاکید کرد که پیگیری‌های صورت گرفته پس از انجام حمله موفقیت آن را تایید می‌کند.

از سویی بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا، گفت:«نیروهای مسلح بریتانیا در کنار شرکای عراقی و نیروهای ائتلاف برای ریشه‌کن کردن تروریست‌های داعشی از مناطقی که در آن پناه‌ گرفته‌اند، تلاش می‌کنند».

وزیر دفاع بریتانیا در ادامه افزود «پادشاهی بریتانیا متعهد به شکست دادن داعش است. این عملیات مانع از اقدام گروه تروریستی و ایدئولوژی سمّی آن برای بازپس‌گیری جای پایی برای خود در عراق است تا توانایی‌هایشان برای سازماندهی حملاتی در سایر نقاط جهان کاهش یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید