آغاز سفر وزیر دفاع آمریکا به اسرائیل و چند کشور اروپایی

لوید استین در تل آویو در مورد تهدیدهای امنیتی علیه اسرائیل از سوی ایران، لبنان و سوریه گفت‌و گو خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ایالات متحده اعلام کرد که لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، سفرهای خود را از شنبه 10 آوریل، برای دیدار با سران دولت و مقامات نظامی به اسرائیل، آلمان و مقر ناتو در بلژیک و بریتانیا آغاز کرده است.

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «آستین با همتایان خود و سایر مقامات ارشد دیدار خواهد کرد تا در مورد اهمیت روابط دفاعی بین‌المللی و تقویت تعهد ایالات متحده برای بازدارندگی و دفاع، تقسیم هزینه‌ها و امنیت پایدار از طریق ناتو گفتگو کند.»

به گزارش تارنمای «آکسیوس»، وزیر امور خارجه آمریکا در سفر خود به اسرائیل در مورد مسائل بحران‌ساز منطقه‌ای گفت‌و‌ گو خواهد کرد که مهمترین آنها تهدیدهای امنیتی اسرائیل از سوی ایران، لبنان و سوریه است.

نگرانی اسرائیل از احیای برجام

شایان ذکر است که اسرائیل نگران تمایل دولت بایدن برای ورود به مذاکرات جدید با تهران به هدف احیای برجام است که ایالات متحده در سال 2018 در دوران ریاست جمهوری ترامپ از آن خارج شد.

اسرائیل هرگز مخالفت خود را با برجام که در سال 2015، میان تهران و قدرت‌های بزرگ منعقد شده، پنهان نساخته است.

تل آویو همواره از رویکرد ترامپ برای اعمال سیاست «فشار حداکثری» بر تهران پس از تصمیم خود برای خروج از برجام و اعمال دوباره تحریم‌ها بر نظام ایران، حمایت کرده بود.

این دیدارها در بحبوحه تلاش‌های آمریکا برای گفت‌وگو با ایران بر سر برجام و تشدید تنش‌ها میان روسیه و اوکراین انجام خواهند شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید