ویدیو؛ آلودگی محیط زیستی یک شرکت نفتی در خارک

خطر نابودی آبسنگ های مرجانی و سایر آبزیان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پساب حاصل از فعالیت‌های یک شرکت نفتی در جزیره خارک باعث آلودگی دریا شد. آنگونه که اداره کل حفاظت از محیط زیست استان بوشهر گزارش کرده، این آلودگی نفتی دستکم سه روز است جریان دارد و در حال آسیب‌ وارد كردن به محیط پیرامون خود و آبزیان است.

در اطلاعیه منتشر شده از سوی این اداره در خصوص آسیب به آبسنگ های مرجانی و سایر آبزیان ابراز نگرانی شده است.

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت از محیط زیست استان بوشهر در اطلاعیه خود خواستار توقف تخلیه پساب نفتی به دریا شده و از آغاز روند قضایی علیه شرکت آلوده کننده محیط زیست خبر داده است.

پیشتر در اسفندماه سال گذشته نیز گزارشات مشابهی از تخلیه غیرقانونی پساب‌های نفتی از سوی شرکت های فعال در جزیره خارک به دریا منتشر شده بود. آلودگی هایی که مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر علت آن را نشت نفت از خط انتقال عنوان کرده بود.

خارک از جمله جزایر مسکونی در جنوب ایران است و علاوه بر انبار و صادرات مواد نفتی، محل سکونت حدود 10 هزار نفر از بومیان می باشد که به شغل ماهیگیری مشغول اند.

تخلیه ی پساب های صنعتی در سواحل جنوبی ایران تاکنون آسیب های فراوانی به محیط زیست وارد کرده است و در ماه های اخیر به شکل فزاینده ای افزایش یافته است.

مرگ هزاران آبزی در سواحل جاسک که مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان علت آن را آلودگی نفتی اعلام کرده بود، مرگ هزاران گونه تن ماهیان (زرده و هور) سطح زی سواحل عسلویه و نخل تقی که به گفته ی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر علت آن مسمومیت آبزیان با آلاینده‌های شیمیایی بوده و مرگ مرجان های دریایی استان بوشهر از جمله موارد منتشر شده طی ماه های گذشته در سواحل جنوبی ایران بوده که واکنش های فعالین محیط زیست را نیز برانگیخته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید