مریم رجوی: از هر گونه توافقی که مانع دستیابی رژیم به بمب اتمی شود استقبال می‌کنيم

رجوی: امتیاز دادن مسیر ممانعت از بمب نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مریم رجوی ، رئیس «شورای ملی مقاومت ایران» بازوی سیاسی «سازمان مجاهدین خلق» گفت « از هر گونه توافقی که مانع دستیابی رژیم به بمب اتمی شود استقبال می‌کنيم». اما از نظر او «امتیاز دادن مسیر ممانعت از بمب نیست».

رجوی طی کنفرانس اینترنتی در آلمان ، روز پنجشنبه 19 فروردین 1400 با عنوان «یک سیاست جدید در قبال ایران: ⁧‫حقوق بشر‬⁩،توقف تروریسم، حمایت از قیام مردم ایران» خواست کنونی مردم ایران را تشکیل یک «جمهوری دموکراتیک» عنوان کرد.
او با اشاره به محاکمه دیپلمات جمهوری اسلامی که به اتهام بمب‌گذاری و تروریسم به 20 سال زندان در بلژیک متهم شد، از اقدام اخیر اروپا در تحریم چند نهاد و مقام حکومت ایران استقبال کرد.

Advertisement

مریم رجوی گفت: «مردم ایران انتظار دارند که به‌ خاطر کشتار 1500تظاهرکننده و به‌ خاطر تروریسم، اروپا اقدامات مشخصی انجام دهد. از جمله کاهش سطح مناسبات دیپلماتیک، بستن کلیه مراکز رژیم دراروپا که در تروریسم آنرا پشتیبانی می‌کند، و هم‌چنین باید مناسبات دیپلماتیک به توقف سرکوب در ایران و تروریسم رژیم در اروپا منوط شود.»
او با تاکید بر این که رژیم ایران «در ضعیف‌ترین موقعیت خویش بوده ‌‌و سیاست‌های منطقه‌ای به‌ویژه برنامه اتمی تلاش‌هایی جهت سرپوشگذاشتن بر شکنندگی رژیم است»، افزود: « اولویت آخوندها تامین و تسلیح گروه‌های تروریستی و برنامه اتمی برای بقای خودش است. بدلیل این سیاست‌ها هم‌اکنون 80 درصد مردم زیر خط فقر بسر می‌برند و تعارض میان مردم ⁧‫ایران‬⁩ و رژیم به نقطه غیر قابل بازگشت رسیده است.»
رئیس «شورای ملی مقاومت ایران» با اشاره به اعتراضات فزاینده در ایران به ویژه اعتراض اخیر بازنشستگان در 23 شهر کشور، شرایط اجتماعی را انفجاری دانست و ادامه داد: «رژیم آخوندی در یک بن‌بست مرگبار گرفتار شده که راه خروجی برایش متصور نیست. خامنه‌ای با سیاست انقباض و افزایش سرکوب تلاش می‌کند مانع از قیام مردم و فروپاشی رژیمش شود ولی این سیاست وضعیت انفجاری جامعه را تشدید می‌كند.»
او حکومت ایران را متهم کرد که از کرونا به عنوان سپری برای مقابله با اعتراضات مردم سو استفاده کرده و اظهار داشت: «‏به‌رغم راه طولانی، دشوار و سرکوب در داخل ⁧‫ایران‬⁩، چشم‌انداز روشن است. تردید نکنید دوران رژیم ضد بشری آخوندی به سر آمده است و مردم ایران مصمم هستند که یک نظام دمکراتیک در ایران برقرار سازند و این محقق خواهد شد.»
این اظهارات مریم رجوی در حالی بیان شده که روز جمعه دور دوم مذاکرات هسته‌ای میان هیات ایرانی با طرف‌های حاضر در توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» با حضور اعتراضی ایرانیان خارج از کشور در وین ادامه یافت. قرار شد این مذاکرات روز سه‌شنبه هفته آینده از سر گرفته شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید