حمله موشکی جديد به پایگاه «عین الاسد» عراق ناکام ماند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای امنیتی عراق، شامگاه پنجشنبه 8 آوریل، از خنثی کردن یک حمله موشکی جدید علیه پایگاه «عین الاسد»، محل استقرار نیروهای آمریکایی خبر دادند.

حمله ناکام قرار بود با 24 موشک پایگاه «عین الاسد» را هدف قرار دهد.

نیروهای امنیتی در بیانیه‌ای اعلام کردند، در نزدیکی جاده هیت-البغدادی، کامیونی را ضبط کردند که داخل آن 24 موشک آماده شلیک جاسازی شده بود.

پیشتر سفیر آمریکا در بغداد، گفته بود، حملات موشکی به منطقه سبز، حاکمیت عراق را هدف قرار داده است.

این حمله ناکام یک روز پس از آغاز دور سوم مذاکرات استراتژیک میان عراق و ایالات متحده آمریکا صورت می‌گیرد.

روز گذشته خبرهایی از حضور اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه قدس در بغداد منشر شد.

برخی منابع رسانه‌ای گزارش دادند که هدف از سفر قاآنی به بغداد متحد کردن گروه‌های شبه نظامی وابسته به ایران برای انتخابات پیش روی عراق و مقابله با حضور نیروهای آمریکا است.

در همین حال خبرگزاری «اسوشیتدپرس» گزارش داد که مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، از حکومت ایران خواسته است، گروه‌های شبه‌نظامی خود را در عراق مهار کند.

طبق گزارش این خبرگزاری، دو مقام عراقی روز چهارشنبه 7 آوریل 2021، گفتند، الکاظمی این درخواست را در پیامی به تهران، با لحنی قاطع، مطرح کرده است.

«اسوشیتد پرس»، از قول مقامات عراقی که نخواسته‌اند نام‌شان فاش شود، افزوده است که الکاظمی هشدار خود را طی نامه‌ای برای نظام ایران فرستاده و از رهبران این کشور خواسته است که گروه‌های شبه نظامی نیابتی خود را در عراق در جریان دور سوم مذاکرات راهبردی میان بغداد و واشینگتن مهار کند.

این در حالی‌ است که سومین دور گفتگوهای استراتژیک واشینگتن و بغداد که روز چهارشنبه آغاز شد، اولین سری گفتگوهای راهبردی آمریکا با عراق از زمان روی کار آمدن جو بایدن است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید