جمهوری‌خواهان خواستار تحریم مقامات ایرانی در «کلاب‌هاوس» شدند

کمیته تحقیقاتی جمهوری‌خواهان خواستار پاسخگویی «کلاب هاوس» شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیته تحقیقاتی جمهوری‌خواهان در نامه‌ای به «پائول دیویسون»، مدیر اجرایی برنامه «کلاب هاوس»، درباره فرصتی که به محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، برای حضور در این برنامه داده شد تا «پروپاگاندای» خود را گسترش دهد، انتقاد کرد.

بر اساس گزارش «فاکس‌نیوز»، جمعه 9 آوریل 2021، ظریف در تاریخ 31 مارس در «کلاب هاوس» صحبت کرد تا از قرارداد ایران و چین دفاع کند، در حالی که چندین هزار نفر مخاطب او بودند.

«جو ویلسون»، رئیس کارگروه امنیت ملی و امور خارجی در کمیته تحقیقاتی جمهوری‌خواهان و یکی از امضاکنندگان نامه، در بیانیه‌ای گفت: «رژیم ایران هرگز شعار مرگ بر آمریکا را متوقف نکرد و این شعار یک هدف برای آنها است».

او افزود: «این رژیمی است که با پشتیبانی از شبه‌نظامیان تروریستی و استفاده از مواد منفجره دست‌ساز بیش از 500 نفر از اعضای خدمات ایالات متحده را در عراق کشته است، چرا کلاب هاوس به وزیر امور خارجه رژیم تروریستی ایران، شخصی که از سوی ایالات متحده تحریم است، اجازه می‌دهد یک حساب کاربری داشته باشد و میزبان یک سخنرانی برای تبلیغ و دروغگویی به هزاران نفر باشد؟ قانون تحریم‌های ایالات متحده باید به روز شود تا از ارائه چنین خدماتی به تروریست‌ها در بستر رسانه‌های اجتماعی جلوگیری شود».

گفتگویی که در رسانه اجتماعی «کلاب هاوس» با حضور ظریف و سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران انجام شد، در رابطه با قرارداد بین ایران و چین بود.

کمیته تحقیقاتی جمهوری‌خواهان در نامه خود به دیویسون نوشت: «این اتاق به عنوان سکویی برای آقای ظریف بود تا تبلیغات رژیم را برای هزاران نفر گسترش دهد، آقای ظریف یک مقام ارشد ایران کشوری است که برجسته‌ترین حامی مالی تروریسم در جهان است و شعارهایی از جمله مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را سر می‌دهد و مسئول نقض شدید حقوق بشر علیه مردم خود است».

این نامه افزوده: «ظریف که دارای یک حساب کلاب هاوس است، همچنین با حکم اجرایی 13876 به دلیل عضویت در شبکه حمایت از رهبر ایران آیت‌الله علی خامنه‌ای مورد تحریم قرار گرفته است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید