جزئیات جدید از سفر رئیس موساد به آمریکا با محوریت ایران

هشدارهای اسرائیل از بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای با ایران، همچنان ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یوسی کوهن، رئیس سازمان اطلاعات و عملیات ویژه اسرائیل، «موساد» در روزهای آتی به ایالات متحده آمریکا خواهد رفت تا با مقامات آمریکایی درباره ضرورت توقف فعالیت‌های غنی‌سازی اورانیوم ایران، حضور و فعالیت‌های ایران در سوریه، عراق و یمن و هدف قرار گرفتن منافع اسرائیل از سوی ایران در مناطق مختلف جهان، رایزنی کند.

در حالی که هشدارهای اسرائیل از بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای با ایران، همچنان ادامه دارد، در این راستا یوسی کوهن، قرار است در روزهای آینده در راس هیئتی رسمی به ایالات متحده آمریکا برود تا شواهدی را درباره اقدام ایران به پنهانی نگهداشتن اطلاعات مربوط برنامه هسته‌ایش به مقامات آمریکایی، ارائه دهد.

شبکه خبری «العربیه»، پنج‌شنبه 8 آوریل 2021، مطلع شده که رئیس موساد، در روز آینده علاوه بر آخرین تحولات مربوط به برنامه هسته‌ای نظامی ایران با در دست داشتن پرونده‌ای اطلاعاتی درباره فعالیت‌های نظامی ایران در منطقه، به ایالات متحده سفر خواهد کرد.

برنامه سفر کوهن به آمریکا شامل تلاش برای توقف کامل غنی‌سازی اورانیوم، توقف ساخت سانتریفیوژهای جدید و پیشرفته و گشودن بدون استثنای همه تاسیسات به روی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌شود.

همچنین پیش‌بینی می‌شود که رایزنی‌هایی درباره متوقف کردن حضور و فعالیت‌های ایران در سوریه، عراق و یمن، هدف قرار گرفتن منافع اسرائیل در جهان از سوی ایران و متوقف کردن برنامه موشک‌های بالستیک ایران و ابقای تحریم‌های اعمال شده علیه آن، صورت گیرد.

شایان ذکر است که طی 3 سال گذشته، طرح‌های حمایت مالی و لجستیک ایران از شبه‌نظامیان، در معرض حمله و انتقاد قرار گرفته ‌است.

ایران، آمریکا و اسرائیل
ایران، آمریکا و اسرائیل

بنا به گزارش صادره از «انستیتو پژوهش‌های واشنگتن»، نیروهای اسرائیلی نزدیک به 1000 حمله هوایی به مواضع ایرانی در سوریه انجام دادند و تلاش‌های سپاه پاسداران در ارسال اموال و سلاح به شبه‌نظامیان حزب‌الله از طریق پروازهای تهران به دمشق را ناکام گذاشتند.

قرار دادن رئیس بانک مرکزی ایران در فهرست تحریم‌های سال 2018 نیز حمایت‌های مالی ایران از حزب‌الله از طریق بانک‌ها و شرکت‌های فعال در عراق را ناکام کرده‌ است.

در همین راستا نام رئیس اجرایی بانک اسلامی البلاد در عراق اضافه بر مسئول برجسته در حزب‌الله به نام «محمد قصیر»، در فهرست تحریم‌ها قرار داده شده‌ است.

بنا به اظهار مقامات وزارت خزانه‌داری آمریکا «محمد قصیر»، نقش کانالی اساسی را برای رساندن اموال از سپاه قدس وابسته به سپاه پاسداران ایران به حزب ‌الله بازی می‌کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید