تحریم رسانه‌های اجتماعی توسط باشگاه سوانزی ولز در اعتراض به تبعیض نژادی آنلاین

باشگاه سوانزی از بایکنان تیم لیورپول حمایت می کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

باشگاه سوانزی ولز اعلام کرد قصد دارد در اعتراضات به تبعیض نژادی موجود در فضای آنلاین و برای ابراز همبستگی با قربانیان این تبعیض‌ها، به مدت یک هفته هیچ مطلبی در شبکه‌های اجتماعی منتشر نکند.

برخی از بایکنان تیم لیورپول پس از باخت این تیم مقابل رئال مادرید با توهین‌های نژادپرستانه مواجه شدند، باشگاه سوانزی اعلام کرد که از این بازیکنان حمایت می‌کند. این در حالی است که پیش از این، یان دادا، بن کابانگو و جمال لوو نیز در این باشگاه با توهین‌های نژادپرستانه در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده بودند.

سه بازیکن لیورپول، ترنت الکساندر-آرنولد، نابی کیتا و سادیو مانه پس از باخت تیم‌شان در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل رئال مادرید، در شبکه‌های اجتماعی مورد حمله‌های نژادپرستانه قرار گرفتند.

لیورپول، قهرمان لیگ برتر بریتانیا، نیز در واکنش به این موضوع، خواستار انجام «شدیدترین اقدامات پیشگیرانه» در این باره شد و باشگاه سوانزی نیز با ارسال نامه به توئیتر و فیس‌بوک خواستار اعمال سختگیرانه پلیس و مجازات برای افرادی شد که جرایم آنلاین مرتکب می‌شوند.

سوانزی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «امروز از ساعت 5 بعدازظهر همه بازیکنان تیم اول، کسانی که در مرحله حرفه‌ای آکادمی (زیر 23 و زیر 18 سال) قرار دارند، تیم زنان سوانزی سیتی، کارکنان باشگاه و کانال‌های رسمی باشگاه (فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام، لینکدین، اسنپ چت، یوتیوب و تیک تاک) برای مدت هفت روز هیچ محتوایی ارسال نمی‌کنند».

در ادامه این بیانیه آمده است: «به عنوان یک باشگاه فوتبال، ما در هفته‌های گذشته شاهد بوده‌ایم که چندین بازیکن ما پیام‌های نفرت‌انگیز دریافت کرده‌اند و ما احساس می‌کنیم که باید در برابر رفتاری که آسیب‌رسان به ورزش و جامعه ما است موضع بگیریم».

باشگاه سوانزی در ادامه این بیانیه تاکید کرد که در کنار بازیکنانی از باشگاه‌های دیگر که مورد تبعیض واقع می‌شوند، ایستاده است. این باشگاه، بیش از یک میلیون دنبال‌کننده در توئیتر دارد و دیگر شبکه‌های اجتماعی آن نیز توسط سه و نیم میلیون نفر دنبال می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید