کیم: کره شمالی با بدترین وضعیت ممکن روبروست

آزمایش موشک‌های بالستیک کره شمالی ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش خبرگزاری مرکزی کره شمالی، کیم جونگ‌اون رهبر این کشور در سخنرانی 6 آوریل خود اعلام کرد که برنامه 5ساله بهبود اقتصادی وی شکست خورده است. بیانات کیم هرچند به دلیل اعتراف صادقه و غیرمعمول مورد استقبال رسانه‌ها قرار گرفت ولی رهبر کره شمالی، بهبود وضعیت زندگی مردم در شرایط پیش‌بینی‌نشده بحرانی را وظیفه «واحدهای حزبی» برشمرد که فعالیت روزانه مردم کره شمالی را سامان‌دهی می‌کنند.

جونگ اون در سخنرانی اخیر خود در جمع ده‌هزار نفره روسای واحدهای حزب کارگر، اعلام کرد برخی نارسایی‌ها باید برطرف شوند و گفت «بهبود زندگی مردم حتی در بدترین وضعیت ممکن که ما در آن قرار داریم امکان‌پذیر است و غلبه بر چالش‌های بزرگ و گوناگون به فعالیت واحدهای حزبی بستگی دارد.»

وی اعضای این واحدهای سامان‌دهنده‌ی را به اجرای تصمیمات ماه ژانویه کنگره حزب حاکم فراخواند.

در کره شمالی، واحدهای سی‌نفره حزب حاکم، به عنوان کوچکترین هسته ناظر بر فعالیت‌ کارگاه‌ها و کارخانه‌ها، فعالیت‌های روزانه مردم را مدیریت می‌کند

از سرگیری آزمایش موشکی پس از یک سال توقف

رهبر کره شمالی در سخنرانی ماه ژانویه در برابر اعضای کنگره وعده داده بود که با وجود تحریم‌های بین‌المللی به رهبری آمریکا، به تقویت برنامه موشک‌های بالستیک ادامه خواهد داد. آزمایش موشکی کره شمالی، پس از یک سال توقف، از ماه پیش دوباره آغاز به کار کرده است.

کره شمالی با نادیده گرفتن درخواست دولت جدید امریکا برای از سر گیری مذاکرات غیرهسته‌ای شدن این کشور، «توقف سیاست خصمانه امریکا» را شرط از سر گیری گفتگو با غرب می‌داند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید