رکورد بی‌سابقه آمار مبتلایان به کرونا در ایران

شناسایی 22 هزار و 586 بیمار جدید مبتلا به کرونا در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در اتفاقی بی‌سابقه که نشانگر عمق بحران کرونا در ایران است، طی 24 ساعت گذشته بیش از 22 هزار و 500 مبتلای جدید شناسایی شدند.

بحران کرونا و آغاز پیک چهارم این بیماری در ایران، طی 24 ساعت گذشته باعث رقم خوردن رکوردی بی‌سابقه در آمار مبتلایان جدید شده است، بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت ایران، این رقم به 22 هزار و 586 نفر رسیده است.

سیما لاری، پنج‌شنبه 8 آوریل 2021، اعلام کرد که طی شبانه‌روز گذشته، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی 22 هزار و 586 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در این کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران به دو میلیون و 6 هزار و 934 نفر رسید.

بر اساس گزارش خبرگزاری «ایرنا»، او در ادامه از بهبود یک میلیون و 684 هزار و 570 نفر از بیماران خبر داد و اعلام کرد که چهار هزار و 221 نفر از بیماران مبتلا به کووید 19، در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری، 257 شهرستان از جمله همه مراکز استان‌ها و کلانشهرها را در وضعیت قرمز دانست و گفت که 129 شهرستان نارنجی، 51 شهرستان زرد و 11 شهرستان آبی هستند.

باشگاه خبرنگاران نیز امروز گزارش کرد که بازار بزرگ تهران و مشاغل گروه‌های 2، 3 و 4 با بحرانی شدن وضعیت بیماری کرونا، به مدت دو هفته از شنبه هفته آینده تعطیل هستند.

بر اساس این گزارش، قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران در این باره اظهار کرد: «بازرسان اتاق اصناف، سازمان صمت، وزارت بهداشت و پلیس نظارت بر اماکن عمومی بر اجرای مصوبات ابلاغی نظارت خواهند نمود و در صورت مشاهده تخلف واحد‌های صنفی به مدت دو هفته پلمب خواهد شد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید