دیدار عراقچی و گروسی در وین برای هماهنگی ادامه نشست‌های کمیته مشترک برجام

عراقچی: اقدامات ایران در حوزه فعالیت‌های هسته‌ای خود برای بازگشت تا به پایبندی کامل مشخص می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیئت ایران در نشست کمیسیون مشترک برجام پنجشنبه 8 آوریل 2021 با «رافایل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مقر آژانس در وین دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری «مهر» دور اول جلسه حضوری هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در گراند هتل شهر وین، سه شنبه با توافق جهت ادامه رایزنی‌ها در سطح کارشناسی پایان یافت.

براساس توافق صورت گرفته، دو نشست کارشناسی موازی میان اعضای کمیسیون مشترک برجام جهت انجام رایزنی‌های فنی در حوزه رفع تحریم و هسته‌ای تشکیل شد.

به گفته محافل اگاه در این نشست‌های کارشناسی قرار است درخصوص جنبه‌های فنی و جزئیات مسائل مربوط به لغو تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای بحث و رایزنی و نتیجه گفت‌وگوها به کمیسیون گزارش شود.

عراقچی در حاشیه این دیدار در جمع خبرنگاران ضمن تشریح نتایج این دیدار، تاکید کرد: «ملاقات خوبی با گروسی داشتم.»

وی اظهار داشت: «همچنین در این دیدار در مورد بقیه مسائلی که بین ما و آژانس وجود دارد و برخی از سوالاتی که هست و از قدیم هم بوده، هماهنگی هایی را انجام دادیم.»

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به این سوال که آیا خبر توقف همکاری‌های ایران با آژانس صحت دارد؟، گفت: «خیر- توقف همکاری های فنی ایران و آژانس صحت ندارد بنابراین، هم راستی آزمایی های آژانس ادامه دارد و هم، همکاری‌ها در زمینه کمک‌های آژانس در حوزه‌های مختلف مانند کرونا جریان دارد.»

معاون وزیر امور خارجه ایران گفت: «همین طور در رابطه با بقیه مسائلی که بین ما و آژانس وجود دارد و برخی از سوالاتی که از قدیم بوده هم هماهنگی کردیم. تعامل بین ایران و آژانس در مورد موضوعات مورد اختلاف و سوالاتی که وجود دارد، ادامه پیدا خواهد کرد.»

عراقچی بیان اینکه همه تحریم های برجامی و تحریم های دوران ترامپ باید به طور یکجا رفع شود، اظهار داشت: «از طرف دیگر اقداماتی که ایران باید حوزه فعالیت‌های هسته‌ای خود انجام دهد تا به پایبندی کامل برگردد اینها هم مشخص می‌شود و بعد از آن ترتیب و توالی اقدامات دو طرف را تنظیم و بحث خواهیم کرد.»

عراقچی تصریح کرد: «همه همکاری‌های ما چه مربوط به راستی‌آزمایی آژانس و چه مربوط به کمک‌های فناوری و تکنولوژی آژانس در حوزه‌های مختلف به ایران، ادامه دارد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید