انهدام زاغه‌های وابسته به سپاه در حومه دمشق توسط جنگنده‌های اسرائیل

رسانه های رژیم سوریه: پدافند هوایی تعدادی موشک اسرائیلی را سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسرائیل، شامگاه چهارشنبه 7 آوریل 2021، در حملاتی هوایی تعدادی از مواضع از جمله زاغه‌های اسلحه و مهمات متعلق به نیروهای سپاه پاسدران و شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران را در حومه دمشق، پایتخت سوریه، منهدم کرد.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، شامگاه چهارشنبه، در حملات هوایی اسرائیل تعدادی از مواضع در نزدیکی دمشق هدف قرار گرفته و انبار عمده سلاح نیروهای ایرانی منهدم شد.

رسانه‌های دولتی سوریه نیز اعلام کردند که سامانه دفاع هوایی سوریه به حملات هوایی اسرائیل در آسمان دمشق، واکنش نشان داده و تعدادی از موشک‌های اسرائیلی را سرنگون کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، اعلام کرد که این حملات هوایی منجر به اصابت و مجروح شدن 4 سرباز و وارد آمدن برخی خسارت‌های مادی شد.

اسرائیل همواره اهداف ایرانی را در سوریه و خارج از آن هدف حمله قرار می‌دهد و در این راستا کشتی ساویز متعلق به سپاه پاسداران ایران روز سه‌شنبه در دریای سرخ هدف حمله اسرائیل قرار گرفت.

از سویی گروه‌های مسلح مورد حمایت ایران بر مناطق گسترده‌ای از شرق، جنوب، و شمال غرب سوریه و بسیاری از دیگر مناطق در حومه دمشق کنترل دارند. این نیروها همچنین بر مناطق مرزی میان لبنان و سوریه تسلط دارند.

شایان ذکر است که اسرائيل در ماه‌های گذشته بر میزان حملات خود علیه مواضع نظامی و دیگر مواضع نیروهای ایرانی و گروههای طرفدار آن در تعدادی از مناطق سوریه افزوده‌ است.

طی حملات هوایی اسرائیل در 13 ژانویه گذشته به زاغه‌های سلاح و مواضع نظامی در شرق سوریه دست‌کم 57 تن از نیروهای رژیم سوریه و عناصر گروه‌های وابسته به ایران، کشته شدند که این بالاترین میزان تلفات از زمان آغاز این گونه حملات اسرائیل است.

هر چند اسرائیل به ندرت انجام چنین حملاتی در سوریه را بر عهده گرفته، ارتش اسرائیل اما در گزارش سالانه خود که در دسامبر گذشته منتشر شده، بدون ارائه جزئیاتی یادآور شد که در سال 2020 نزدیک به 50 هدف را در سوریه بمباران کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید