مقام آمریکایی: اسرائیل درباره حمله به کشتی ایرانی به واشنیگتن اطلاع داده بود

اسرائیلی‌ها می‌گویند حمله به ساویز به تلافی حمله ایران به کشتی اسرائیلی انجام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، روز چهارشنبه 7 آوریل، به روزنامه «نیویورک تایمز» گفت، اسرائیل درباره حمله تلافی‌جویانه نیروهایش به کشتی ایرانی در دریای سرخ به واشینگتن خبر داده بود.

این درحالی است که جسیکا مک نالتی، سخنگوی پنتاگون، بعد از ظهر روز سه‌شنبه اعلام کرد، نیروهای آمریکایی در حادثه‌ای که برای کشتی ایرانی ساویز اتفاق افتاد، شرکت نکردند.

منابع تل‌آویو می‌گویند، هجوم جدید نیروهای اسرائیلی به کشتی ایرانی به تلافی حمله قبلی نیروهای ایران به کشتی اسرائیلی در دریای سرخ، انجام شده است.

این مقام آمریکایی افزود، به نظر می‌رسد اسرائیلی‌ها حمله به کشتی ایرانی را به تأخیر انداختند تا ناو هواپیمابر آمریکایی «دوایت آیزنهاور»، وقت کافی برای دور شدن از منطقه را داشته باشد.

او گفت، هنگامی که کماندوهای اسرائیلی به کشتی ایرانی ضربه وارد کردند، کشتی آیزنهاور حدود 200 مایل با مکان حمله فاصله داشت.

گفتنی است که تلویزیون «العربیه»، روز گذشته خبر ویژه‌ای دررابطه با حمله کماندوی اسرائیلی به کشتی ایرانی منتشر کرد.

این منابع گزارش دادند یک کشتی ایرانی وابسته به سپاه پاسداران به نام «ساویز» در دریای سرخ و در نزدیکی سواحل اریتره مورد حمله قرار گرفت.

منابع همچنین گفتند که کماندوهای اسرائیلی یک بمب مغناطیسی چسبنده را به بدنه کشتی ایرانی «ساویز» متعلق به سپاه، چسباندند.
به گفته این منابع این حمله باعث غرق شدن کشتی نشد اما خسارت زیادی به آن وارد کرد. تلویزیون «الحدث»، نیز گزارش داد منابع اسرائیلی هدف قرار گرفتن این کشتی که متعلق به سپاه پاسداران است را تایید کردند.

خبرگزاری‌های ایران هم حمله به کشتی ساویز را تایید کردند. در همین رابطه، خبرگزاری «تسنیم» نوشت: «برخی منابع از سانحه برای کشتی ایران ساویز در دریای سرخ خبر می‌دهند.»

این خبرگزاری مدعی شد که کشتی ایران ساویز در چند سال گذشته در دریای سرخ به منظور پشتیبانی از تکاورهای ایرانی که به ماموریت اسکورت شناورهای تجاری اعزام می‌شوند، مستقر بوده است

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید