گروگان پیشین: دولت بایدن آمار قربانیان اعتراضات ایران را لاپوشانی می‌کند

سناتور تام کاتن: در کنار مردم ایران باشید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ژیو وانگ، پژوهشگر چینی-امریکایی و گروگان پیشین در ایران در حساب «توییتر» خود در سحرگاه 7آوریل اعلام کرد که دولت بایدن به خاطر مذاکرات برجام، به لاپوشانی و دستکاری ارقام کشته‌شدگان آبان 98 ایران روی آورده است.

ژیو وانگ اعلام کرد «دولت بایدن با کاهش تعداد کشته‌شدگان ایرانی در اعتراضات آبان 98 از 1500نفر به 304 نفر در گزارش سالانه حقوق بشر، جنایات جمهوری اسلامی را لاپوشانی می‌کند.»

در واکنش به توییت ژیو وانگ، تام کاتن، سناتور امریکایی از ایالت آرکانزانس اعلام کرد که «به جای همراهی با حکومت ایران، در کنار مردم ایران باشید».

سناتور تام کاتن، در توییتی دیگر، در واکنش به خبر سبک شدن تحریم مقامات دیوان کیفری بین‌المللی مسئول رسیدگی به پرونده اتهامات جنگی نیروهای امریکایی، اعلام کرد که رییس جمهور بایدن به مقامات دیوان کیفری در تهیه گزارش‌های سیاست‌زده چراغ سبز نشان داده است و عدم حمایت امریکا از همپیمانان اسراییلی را شرم‌آور خواند.

از شمار کشته‌شدگان آبان 98 ارقام مختلفی ذکر شده است ولی تکان‌دهنده‌ترین رقمی که به نقل از منبع داخلی و از میان مقامات ایران از سوی خبرگزاری رویترز و دیگر رسانه‌ها بازتابی گسترده یافت، «1500» کشته بوده است.

به نقل از خبرگزاری «فرانسه» بیش از 750 تصویر و ویدئو کشته و زخمی شدن معترضان پس از تیراندازی از سوی نیروهای امنیتی به جای مانده‌ است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید