فریدون عباسی تیم مذاکره‌‌کننده اتمی را به فریب افکار عمومی متهم کرد

روحانی با اشاره به حضور آمریکا در نشست وین، این نشست را فصل تازه‌ای در حیات برجام نامید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

فریدون عباسی، رئیس کمیسیون انرژی مجلس ایران، تیم مذاکرات هسته‌ای دولت روحانی را معتقد به نظریه شکست خورده تنش‌زدایی دانست و آنها را به فریب افکار عمومی متهم کرد.

فریدون عباسی نماینده مجلس و رئیس سابق سازمان انرژی اتمی ایران، چهارشنبه 18 فروردین در گفت‌وگو با خبرگزاری «عصر ایران»، با اشاره به آغاز مذاکرات غیر رسمی ایران و آمریکا در وین، گفت: «تیمی که برای مذاکره رفته است به نظریه تنش‌زدایی معتقدند که تنش‌زدایی هم با شکست مواجه شده است ‌و به همین دلیل به این مذاکرات خوش‌بین نیستم.»

این نماینده مجلس ایران با اشاره به مذاکرات غیر مستقیم میان ایران و آمریکا در وین و متهم‌کردن تیم مذاکرات به فریب‌دادن افکارعمومی اظهار داشت: «آقایان رفته‌اند و دوباره آمریکا را در یک اتاق می‌گذراند و بازی در می‌آورند تا افکار عمومی داخل کشور را فریب دهند چون اینها به دنبال این نیستند که از موضع قدرت مسئله را حل کنند.»

رئیس کمیسیون انرژی مجلس ایران با انتقاد از رئیس جمهوری، از عدم اعتماد به حسن روحانی سخن گفت و تصریح کرد: «رئیس دولت اظهار کرده است که منتقدان سواد ندارند و باید به جهنم بروند ما چطور می‌توانیم به این فرد اعتماد کنیم که ادامه راه را درست برود. الان مخالف اجرای برجام نیستیم چون اجرا آن مصوبه مجلس دارد ولی خوب دولت از اجرای برجام چه نتیجه‌ای گرفت؟ نه فرصت صد روزه‌اش جواب داد، نه سیب و گلابی و نه اینستکسش جواب داده است.»

عباسی اعضای دولت را در صورت عدم اجرای «قانون اقدام راهبردی مجلس» به محاکمه تهدید کرد و گفت: «ما مجدانه پیگیر اجرای مصوبه مجلس هستیم و همین روزها بازرسی تاسیسات هسته‌ای را انجام می‌دهیم که آیا دولت مصوبات مجلس را اجرایی کرده است یا نه؟ اگر دولت جواب نداد تذکر می‌دهیم در غیر این‌صورت مطابق مصوبه خاطیان را به دادگاه معرفی می‌کنیم.»

این در حالی است که روحانی امروز در جلسه هیات دولت با اشاره به حضور آمریکا در نشست وین، این نشست را فصل تازه‌ای در حیات برجام نامیده بود.

گفتنی است که نشست وین بعدازظهر سه‌شنبه 17 فروردین با حضور و میانجگیری طرف‌های برجام و ایران برگزار شد. قرار است این مذاکرات با برگزاری دو نشست کارشناسی موازی میان اعضای کمیسیون مشترک برجام در روز جمعه 20 فروردین ادامه یابد.

برای اولین بار پس از خروج آمریکا از برجام در سال 2018، نمایندگانی از سوی ایالات متحده در نشست وین شرکت داشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید